I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem...

2019-12-14 00:43
Imieniny św. Mikołaja w gminie Śniadowo.
I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem...

Święty Mikołaj spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami gminy Śniadowo dwukrotnie. 6 grudnia obchodził swoje imieniny w kościele w Śniadowie, a 8 grudnia nawiedził kościół w Szczepankowie.

To pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość już od wczesnego dzieciństwa. Darzymy go sympatią, bo... otrzymujemy od niego prezenty. Jest chyba znajomym naszych rodziców, bo rodzice często wiedzą, co ma nam przynieść pod choinkę lub ostrzegają, że przyniesie rózgę.

A gdybyśmy tak spojrzeli na to z innej strony, ze strony "dawania", a nie "otrzymywania", to szybko dojdziemy do wniosku, że Święty Mikołaj przekazuje nam zawsze aktualną ideę. Przypomina o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Ojciec Święty Jan Paweł II nazwał go „patronem daru człowieka dla człowieka”. Zachęcam do głębszego zapoznania się z historią życia i cudów Mikołaja, biskupa Miry, którą przybliżył ks. Tomasz.

Dziękujemy za miłe spotkania ze św. Mikołajem. Gorące podziękowania składamy na ręce Wójta Gminy Śniadowo, księży obu parafii, pani dyrektor GOK, panów organistów i kościelnych, muzykującej młodzieży i jej opiekunów, strażaków i sponsorów.

 

7 i 8 grudnia 2019 roku wielu z Państwa kierowało się cnotami Świętego Mikołaja. Wsparliście coroczną akcję Bożonarodzeniowy Dar Serca, wrzucając do puszek pieniądze na rzecz drugiej osoby lub podczas akcji TAK. POMAGAM! - kupując produkty spożywcze i odkładając je do wózka młodzieży z czerwonymi chustkami CARITAS. Zebraliśmy niemal 300 kg żywności i przygotowaliśmy paczki żywnościowe dla kilkunastu rodzin z terenu naszej parafii. Przed świętami trafią do osób potrzebujących, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, osób starszych.

Za pomocą tak prostego gestu pokazaliśmy ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. W powyższe akcje zaangażowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Śniadowie na wzór ich starszych kolegów z (nieistniejącego już) Publicznego Gimnazjum w Śniadowie. Zmienili się tylko uczniowie - bo w akcje włączają się cyklicznie ci sami nauczyciele.

 

Poniżej fotogaleria ze spotkania w kościele w Śniadowie.

T. Sz.

  • I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem... I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem...