Kolejne dofinansowanie dla Gminy Śniadowo

2021-07-01 14:40
Kolejne dofinansowanie dla Gminy Śniadowo

loga.jpg

Gmina Śniadowo dostała dofinansowanie w wys. 15 tys. zł na realizację zadania "Montaż zestawu wspoinaczkowego na terenie rekreacyjnym w Śniadowie, ul. Kolejowa".

Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali w imieniu gminy Śniadowo Wójt - Rafał Pstrągowski oraz Skarbnik - Ewa Szeląg z Zarządem Województwa Podlaskiego w czwartek 1 lipca br. w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej.

Łącznie w tegorocznej edycji przedsięwzięcia 785 tys. zł dotacji otrzymało 58 gmin z terenu województwa podlaskiego.

Program realizowany od kilku lat przez Samorząd Województwa Podlaskiego, jest skierowany do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z regionu. Na wskazane przez nie przedsięwzięcia w lokalnych wsiach przekazywane są dotacje, obecnie w wysokości do 15 tys. zł.

- "Pieniądze spełnią marzenia małych społeczności lokalnych i mam nadzieję, zainspirują lokalne społeczności do podejmowania kolejnych działań" - mówił obecny przy podpisywaniu umów Stanisław Derehajło Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Dofinansowane zadanie będzie zrealizowane do 30 września 2021 roku

W tegorocznej edycji programu gminy wnioskowały o pieniądze na realizację 71 projektów. Zakładany budżet pozwalał na dofinansowanie tylko części z nich. Radni wojewódzcy zadecydowali o zwiększeniu go o 185 tys. zł do blisko 800 tys. zł. Dzięki temu dofinansowanie otrzymało ostatecznie 58 samorządów. Tych, których projekty spełniły wymogi formalne i uzyskały najwięcej punktów w ramach oceny.

11_Kultura wsi.jpg

 

Zdjęcia: www.wrotapodlasia.pl