Mistrzowie Agroligi uhonorowani

2021-08-30 07:41
Mistrzowie Agroligi uhonorowani

Na zaproszenie Wójta - Rafała Pstrągowskiego i Przewodniczącego Rady - Grzegorza Podgórskiego Państwo Małgorzata, Dariusz, Natalia i Damian Zaręba - Zwycięzcy krajowej Agroligi gościli na sesji Rady Gminy Śniadowo.

Spotkanie miało na celu podziękowanie samorządu gminnego rodzinie Państwa Zaręba z Jastrząbki Młodej za zdobycie tytułu Mistrza Agroligi.

Gospodarstwo rolne prowadzone przez dwupokoleniową rodzinę Państwa Zarębów zdobyło prestiżową nagrodę krajowego Mistrza Agroligi 2020 w kategorii rolnicy i zostało uhonorowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na finałowej gali w Pałacu Prezydenckim.

Gratulacje i podziękowania za wspaniale rozwijające się gospodarstwo rodzinne złożył w imieniu Gminy Śniadowo Wójt Rafał Pstrągowski.

Dariusz Zaręba w imieniu rodziny podziękował za złożone gratulacje i docenienie ich ciężkiej pracy.

Laureaci z naszej gminy uprawiają blisko 300 hektarów ziemi, hodują 590 krów mlecznych, które dają codziennie 14,5 tysiąca litrów mleka. Razem z młodzieżą i cielętami - mają 900 sztuk bydła. Ich gospodarstwo to także nowoczesne obory. W najnowszej jest dojarka karuzelowa na 36 krów.

  • Mistrzowie Agroligi uhonorowani Mistrzowie Agroligi uhonorowani Mistrzowie Agroligi uhonorowani Mistrzowie Agroligi uhonorowani Mistrzowie Agroligi uhonorowani