Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa

2016-06-20 14:13
W sobotę 18 czerwca 2016 roku odbyły się uroczystości nadania herbu i flagi Sołectwu Szczepankowo. Uroczystości poprzedziła uroczysta msza święta w intencji mieszkańców w Kościele Parafialnym w Szczepankowie sprawowana przez Ks. Proboszcza – Jerzego Polkowskiego oraz Księdza Prałata - Sławomira Śledziewskiego Sekretarza Przewodniczącego Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie.
Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa

Bogata historia i tradycje Szczepankowa były inspiracją dla lokalnej społeczności aby upamiętnić miejscowość własnym symbolem. Wieś Szczepankowo należy do najstarszych miejscowości Powiatu Łomżyńskiego. Wieś została nadana benedyktynom z Płocka w 1169 roku przez Biskupa Płockiego Wernera. Pierwszy kościół i parafia p.w. Świętego Wojciecha i Małgorzaty miały być ufundowane w 1242 r. W 1381 r. Książę Mazowiecki Janusz I przeniósł wieś na prawa niemieckie.

Przy czynnym udziale mieszkańców, sponsorów oraz Gminy Śniadowo kilkumiesięczne starania doprowadziły do zrealizowania tego przedsięwzięcia. Wójt Gminy – Rafał Pstrągowski z tej okazji wręczył podziękowania dla członków Komitetu Organizacyjnego.

Skład Komitetu Organizacyjnego:

1. Jacek Zaborszczyk

2. Tomasz Chajęcki

3. Kazimierz Tadaj

4. Dariusz Zaborszczyk

5. Bogumiła Żyłowska

6. Barbara Kurpiewska.

Wójt złożył także wyrazy uznania dla całej społeczności lokalnej za inicjatywę, zaangażowanie i zrealizowanie historycznego pomysłu jakim jest herb wsi Szczepankowo.

W uroczystościach uczestniczyła delegacja partnerskiej Gminy Marklkofen, która przebywała na terenie Powiatu Łomżyńskiego w ramach oficjalnej delegacji Powiatu Dingolfing-Landau.

Uroczystości połączone były z festynem dla mieszkańców, którzy przy wspólnej grochówce, występach artystycznych i muzyce świętowali do późnych godzin nocnych.

  • Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa Uroczystość nadania herbu i flagi Szczepankowa