Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen

2016-06-21 08:31
Na terenie Gminy Śniadowo przebywała partnerska Gmina Marklkofen z Bawarii.
Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen

Pobyt zaprzyjaźnionej gminy odbył się na zaproszenie Wójta Rafała Pstrągowskiego w ramach oficjalnej wizyty Powiatu Dingolfing-Landau na terenie Powiatu Łomżyńskiego.

Program pobytu delegacji niemieckiej związany był m.in. z  25-rocznicą polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy państw, jak również z okazji 15-rocznicy współpracy Gminy Śniadowo z Gminą Marklkofen. W związku z tym goście uczestniczyli w międzynarodowej konferencji poświęconej współpracy polsko-niemieckiej ze szczególnym uwzględnieniem współpracy samorządu powiatowego i gminnego. Wójt – Rafał Pstrągowski  złożył podziękowania dla niemieckiego partnera za dotychczasową współpracę oraz wyraził nadzieję na jej kontynuację w przyszłości.

Goście z Niemiec uświetnili także swoją obecnością uroczystości nadania herbu i flagi Sołectwu Szczepankowo, które odbyły się w sobotę 18 czerwca br. w Szczepankowie. Gorące podziękowania za możliwość uczestnictwa w uroczystości na ręce Wójta Gminy oraz mieszkańców Szczepankowa złożył Burmistrz Gminy Marklkofen – Peter Eisgruber-Rauscher.

W ramach szerszego projektu współpracy trans granicznej delegacja przebywała również w strefie przygranicznej na terenie Białorusi.  Goście zwiedzili także jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów mięsnych w kraju – JBB w Łysych. Niezwykłym przeżyciem był udział w recitalu znanej artystki Celiny Muzy, która z niezwykłym wdziękiem i temperamentem zaśpiewała utwory Marleny Dietrich.

Warto wspomnieć, że dotychczasowa współpraca zaowocowała nie tylko wymianą doświadczeń w realizacji zadań samorządowych na szczeblu lokalnym ale także dzięki przychylności naszego partnera uczniowie z naszej gminy otrzymali 500 egzemplarzy książek do nauki języka niemieckiego, natomiast gmina otrzymała w prezencie samochód strażacki, który do chwili obecnej służy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Śniadowie.

Władze zaprzyjaźnionych gmin wyrazili gotowość dalszej owocnej współpracy na rzecz lokalnej społeczności.

  • Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen Wizyta partnerskiej Gminy Marklkofen