Gwałtowna wichura i silne opady deszczu na terenie gminy

2016-07-12 10:59
W poniedziałek 11 lipca br. gwałtowna wichura i silne opady deszczu przechodzące przez województwo podlaskie nie ominęły także Gminy Śniadowo. Największe straty zanotowano w miejscowości Wszerzecz Kolonia w 2-ch gospodarstwach.
Gwałtowna wichura i silne opady deszczu na terenie gminy

Całkowicie została zniszczona drewniana stodoła w prywatnym gospodarstwie. W stodole  nie było żadnych płodów rolnych ani maszyn rolniczych. Właściciele straty oszacowały na ok. 10 tys. zł. Gospodarstwo wraz z budynkami było ubezpieczone.

Kolejne straty zanotowano w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej we Wszerzeczy, gdzie zerwany został całkowicie blaszany dach na budynku tuczarni o wym. 40 na 10 m. Zerwane połacie blachy uszkodziły zasilającą linię elektryczną, która jest w trakcie naprawy. Budynek wymaga zabezpieczenia plandeką przed kolejnymi opadami deszczu. W budynku znajduje się ok. 250 szt. trzody chlewnej. Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna posiada ubezpieczenie budynku.

Ponadto silne opady deszczu spowodowały zalanie 2-ch piwnic w prywatnych budynkach w Szczepankowie. Woda została wypompowana przez Ochotniczą Straż Pożarną.

  • Gwałtowna wichura i silne opady deszczu na terenie gminy Gwałtowna wichura i silne opady deszczu na terenie gminy Gwałtowna wichura i silne opady deszczu na terenie gminy Gwałtowna wichura i silne opady deszczu na terenie gminy Gwałtowna wichura i silne opady deszczu na terenie gminy