Dożynki Gminne 2016

2016-07-29 15:28
28 sierpnia 2016 r. w Śniadowie.
Dożynki Gminne 2016

                                                                                                Śniadowo, dn. 28 lipca 2016r.

 

SOŁTYSI/MIESZKAŃCY GMINY ŚNIADOWO

 

Wójt Gminy Śniadowo oraz  Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Śniadowo na doroczne Dożynki Gminne, które odbędą się 28 sierpnia w Śniadowie.

Wdzięczność za plony wyrazimy Bogu w czasie mszy św. o godz. 12.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie, po czym przeniesiemy się na rynek w Śniadowie, gdzie czekać będzie na uczestników dożynek poczęstunek, turniej sołectw oraz wiele innych atrakcji, a wieczorem - zabawa taneczna oraz koncert.

       Tradycyjnie zapraszamy WSZYSTKIE SOŁECTWA obu parafii:

szczepankowskiej i śniadowskiej do udziału w dożynkowej rywalizacji, w której nagrodą dla zwycięskiego sołectwa będzie wycieczka do Wilna!

 

Konkurs sołectw będzie rozgrywany po Mszy św. dożynkowej ok godz. 13.30, a jego rozstrzygnięcie nastąpi ok. godz. 16.00.

Do rywalizacji sołectw należy zgłosić „drużynę sołecką” złożoną  maksymalnie z 6 osób (w tym 3 mężczyzn i 3 kobiety). Wśród konkurencji znajdą się:

  • konkurs na stoisko sołeckie,
  • rzuty ziemniakiem do celu,
  • siatkówka „kapuściana”,
  • szukanie plonów na czas,
  • sprawnościowy tor przeszkód.
  • sztafeta na skrzynkach

  

Gorąco proszę o rozpropagowanie niniejszej informacji wśród mieszkańców sołectwa i zachęcenie do uczestnictwa w turnieju, konkursach oraz zabawie dożynkowej!

 

Proszę Państwa Sołtysów o deklarację udziału i zgłaszanie swoich drużyn do dn. 19.08.2016r. w dogodnej dla Państwa formie u Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie - Pani Gabrieli Piszczatowskiej: GOK Śniadowo, ul. Ostrołęcka 13, telefonicznie 86 217 61 46 wewn. 47, lub email: goksniadowo@op.pl.

 

Z poważaniem

Rafał Pstrągowski

WÓJT GMINY ŚNIADOWO