Dożynki Gminne w Śniadowie

2016-08-29 11:00
Przepiękna, słoneczna pogoda towarzyszyła tegorocznym Dożynkom Gminnym. Druga edycja dożynek odbyła się w dniu 28 sierpnia 2016 r. w Śniadowie.
Dożynki Gminne w Śniadowie

Tradycyjnie uroczystości rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej Dziękczynnej w intencji mieszkańców, a przede wszystkim rolników naszej gminy. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Proboszcz Parafii pw. WNMP – Tomasz Wilga, który w homilii podkreślił szczególny trud rolników w ich ciężkiej codziennej pracy. Słowa uznania dla rolników skierował także Wójt Gminy – Rafał Pstrągowski, który podkreślił  coroczną inicjatywę organizowania dożynek jako święto plonów i podziękowanie za dobre zbiory oraz okazję do wspólnego świętowania uroczystości.

Po uroczystej mszy świętej Ksiądz Proboszcz poprowadził orszak z wieńcami dożynkowymi na dalszą część uroczystości na Rynek Główny w Śniadowie. Dwa wieńce dożynkowe przygotowały parafie w Śniadowie (sołectwa Konopki Młode i Sierzputy Marki) i Szczepankowie (sołectwo Leopoldowo).

Licznie zgromadzoną publiczność na początek programu artystycznego rozgrzał kabaret „Babeczki Podlaskie”. Artystki zaprezentowały żywy dialog z mieszkańcami, przeplatany humorem i dowcipami czym rozbawiły zgromadzonych i zachęciły do wspólnej zabawy przy znakomitym humorze. W dalszej części programu wystąpiły zespoły „Maki”, „Klub Seniora” oraz dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury. Wieczorną część zabawy dożynkowej uświetniły występy zespołu „Smile” oraz „Enjoy”.

Dożynkom towarzyszyły imprezy okolicznościowe, m.in. turniej sołectw, w którym rywalizowały 4 sołectwa. Oprócz konkurencji sportowych sołectwa zaprezentowały bogate stoiska kulinarne z lokalnymi produktami. W ostrej konkurencji zwyciężyło sołectwo Stare Jemielite, które w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Wilna ufundowaną przez Gminę Śniadowo. Kolejne miejsca w rywalizacji zdobyły sołectwa: Wszerzecz Kolonia, Truszki i Sierzputy Marki.

Turniej „Letniej Piłki Nożnej” wygrało sołectwo Wszerzecz Kolonia zwyciężając w finale sołectwo Wierzbowo. Puchary dla finalistów ufundowali: Wójt Gminy Śniadowo oraz Proboszcz Parafii w Śniadowie.

Imprezie towarzyszyły konkursy i stoiska dla dzieci, a na zakończenie atrakcją wieczoru był pokaz tańca z ogniem.

Organizatorem tegorocznych dożynek był Wójt Gminy Śniadowo wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Parafia pw. WNMP w Śniadowie oraz Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenia „Sasiedzi”

  • Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie Dożynki Gminne w Śniadowie