Zaproszenie na Turniej Sołectw

2017-07-28 07:53
Wójt Gminy Śniadowo serdecznie zaprasza wszystkie sołectwa do wspólnego świętowania Dożynek Gminnych, które odbędą się 27 sierpnia br.
Zaproszenie na Turniej Sołectw

Gospodarzem tegorocznych dożynek będzie Parafia pw. Św. Wojciecha BM w Szczepankowie.

Oprócz tradycyjnych obrzędów religijnych i dożynkowych w kościele parafialnym pw. Św. Wojciecha w Szczepankowie, znajdą się w programie: TURNIEJ SOŁECTW, turniej piłki nożnej 6 osobowych drużyn sołeckich „O puchar Przewodniczącego Rady Gminy Śniadowo” oraz występy zespołów artystycznych, gry i zabawy dla dzieci, wieczorem - zabawa taneczna, a wszystko to odbędzie się na placu przy Szkole Podstawowej  w Szczepankowie.

Zapraszam WSZYSTKIE SOŁECTWA obu parafii:

szczepankowskiej i śniadowskiej

do udziału w tej dożynkowej rywalizacji.

Konkurs sołectw będzie rozgrywany po Mszy św. dożynkowej ok godz. 14.00, a jego rozstrzygnięcie nastąpi przed. godz. 16.00, równocześnie rozgrywać  się będzie turniej piłki nożnej.

  1. Rywalizacja sołectw odbywać się będzie w dwóch kategoriach: „stolik promocyjny” oraz konkurencje sprawnościowe. Stolik promocyjno- degustacyjny sołectwa ma zawierać: ogórki dowolnie zaprawiane (5l), chleb, ciasto, smalec, półmisek wędlin, a w rywalizacji sportowej wśród konkurencji znajdą się: rzut „beretem” na odległość (2 kobiety i 2 mężczyzn), przeciąganie liny(2 kobiety i 3 mężczyzn), tor przeszkód z taczką(2 kobiety i 2 mężczyzn). Nagrodą dla sołectw, które zajmą w turnieju miejsca od I-III będzie wycieczka do Augustowa i okolic ufundowana przez Gminę Śniadowo (za I miejsce- 20 osób, za II miejsce-15, a za III miejsce- 10 osób z danego sołectwa).
  2. W turnieju piłkarskim mogą brać udział drużyny sołeckie 6 osobowe (5+ bramkarz).

Gorąco proszę o rozpropagowanie niniejszej informacji wśród mieszkańców sołectwa i zachęcenie do uczestnictwa w turniejach, konkursach oraz zabawie dożynkowej !

 

Proszę Państwa Sołtysów o deklarację udziału i zgłaszanie swoich drużyn do dn. 24.08.2017r. w dogodnej dla Państwa formie u Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie - Pani Gabrieli Piszczatowskiej: GOK Śniadowo, ul. Ostrołęcka 13, telefonicznie 86/217 61 46 wewn. 47,
lub email: goksniadowo@op.pl

 

  z poważaniem

    Rafał Pstrągowski

    WÓJT GMINY ŚNIADOWO