Spotkanie informacyjne dotyczące płatności obszarowych w 2018 r.

2018-03-15 11:45
W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie w dniu 13 marca br. obyło się spotkanie informacyjne dotyczące płatności obszarowych w 2018 roku.
Spotkanie informacyjne dotyczące płatności obszarowych w 2018 r.

Spotkanie zorganizowało Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 60 rolników z terenu gminy Śniadowo.

Przedstawiciele Agencji z Panią Kierownik Biura - Magdaleną Żarską zaprezentowali zasady składania wniosków o płatności w br.

W 2018 roku po raz pierwszy rolnicy będą składali wnioski elektronicznie za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus. Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej Agencji pod adresem www.arimr.gov.pl w zakladce eWniosekPlus.

Dla rolników, którzy już składali wnioski w latach wcześnijszych aplikacja jest spersonalizowana, tzn.dane we wniosku są wygenerowane na podstawie danych z wniosku z poprzedniego roku z dostępem do aktualnych danych referencyjnych. Program umożliwia automatyczne wypełnianie części wniosku na podstawie rysowanych upraw.

Rolniku - narysuj uprawy, a aplikacja uzupełni Twój wniosek o powierzchnie deklarowane do płatności.

eWniosekPlus to:

  • możliwość deklarowania poszczególnych upraw,
  • pomocne wskazówki,
  • minimum formalności,
  • szansa na wcześniejszą wypłatę płatności.

Prawidłowo wypełnione wnioski w aplikacji eWniosekPlus nie będą wymagały dodatkowych wyjaśnień składanych przez rolników co w konsekwencji przyśpieszy obsługę wniosku oraz da szansę na wcześniejszą wypłatę płatności.

Wnioski można składać od 15 marca 2018 r. do 15 maja 2018 r.

 

  • Spotkanie informacyjne dotyczące płatności obszarowych w 2018 r. Spotkanie informacyjne dotyczące płatności obszarowych w 2018 r. Spotkanie informacyjne dotyczące płatności obszarowych w 2018 r. Spotkanie informacyjne dotyczące płatności obszarowych w 2018 r.