Wizyta partnerska

2018-06-19 09:24
W dniu 16 czerwca 2018 roku na terenie gminy Śniadowo przebywała oficjalna delegacja partnerskiej Gminy Marklkofen z Bawarii.
Wizyta partnerska

Wizyta była związana z pobytem delegacji Powiatu Dingolfing-Landau na naszym terenie na zaproszenie Powiatu Łomżyńskiego.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania dynamicznie rozwijającego się rolnictwa na terenie Gminy Śniadowo. Goście zwiedzili nowoczesne gospodarstwo rodzinne Pana Bogdana Chełstowskiego w miejscowości Młynik, które specjalizuje się w produkcji mleka.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć polskich produktów mlecznych, które udostępniła i zaprezentowała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Nasi niemieccy partnerzy zapoznali się także z historią gminy Śniadowo, ze szczególnym uwzględnieniem Parafii w Śniadowie, podczas pobytu w miejscowym Kościele Parafialnym. Goście jako pierwsi poznali dzieje Parafii i Kościoła, które zostały spisane w przygotowywanej do druku monografii.

Uzupełnieniem pobytu delegacji na naszym terenie była prezentacja najnowszych maszyn i urządzeń rolniczych przez firmę „AGRO-ROLNIK” Śniadowo”.

  • Wizyta partnerska Wizyta partnerska Wizyta partnerska Wizyta partnerska Wizyta partnerska Wizyta partnerska Wizyta partnerska Wizyta partnerska Wizyta partnerska Wizyta partnerska