Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie

2018-08-27 14:01
Dożynkowe uroczystości w niedzielę 26 sierpnia 2018 r. w Śniadowie rozpoczęła msza św. dziękczynna w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP, której przewodniczył Ks. Proboszcz Tomasz Wilga.
Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie

Organizatorem tegorocznych dożynek gminnych była Gmina Śniadowo wraz z Parafią pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie i Parafią pw. św. Wojciecha w Szczepankowie.

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNĄ na Rynku rozpoczął współgospodarz dożynek – Wójt Gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski, który przywitał wszystkich zgromadzonych na Rynku w Śniadowie.

Po oficjalnym rozpoczęciu obecni kapłani oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych podzielili się chlebem dożynkowym  i dobrymi życzeniami z uczestnikami uroczystości.

Artystyczną część z mocnym przytupem, mimo deszczu rozpoczął  KABARET Babeczki Podlaskie, który wywoływał nawet wśród opornych na humor salwy śmiechu. Równocześnie ruszyła  „machina” sprawnościowych zmagań drużyn sołeckich.

Po raz pierwszy na scenie w Śniadowie gościliśmy zespół  śpiewaczy „TĘCZA” z GOK w Trzciannym oraz zespół muzyczny „TABOR” z Łomży.

Po nich zaprezentowała swoje postępy w edukacji muzycznej Gminna Dziecięca Orkiestra Dęta działająca przy GOK Śniadowo pod kierunkiem Pana Adama Sagało. Wieczorne występy rozpoczęła  „KAPELA KURPIOWSKA Gminy Łomża”, a po niej nastąpiła zabawa dożynkowa z niezwykle energetycznym zespołem  „CLUBBERSI”.

Dożynkowe świętowanie zakończył pokaz tańca z ogniem przygotowany przez GOK Śniadowo.

PONADTO na miejscowym boisku odbył się mecz o mistrzostwo IV ligi między KS Śniadowo, a WARMIĄ Grajewo, który na zaciętym spotkaniu zakończył się remisem 2-2.

W KONKURSIE SOŁECTW wystartowały 3 DRUŻYNY, które w rywalizacji sprawnościowej zajęły kolejno następujące miejsca:

 1. Stare Jemielite
 2. Truszki
 3. Koło Gospodyń Wiejskich Gminy Śniadowo

Stoiska goszczące na naszych dożynkach:

 1. Stoisko Placówki Terenowej KRUS z Łomży
 2. Namiot wystawowy PPB „PREFBET” Śniadowo
 3. Stoisko Firmy EKO KURP ROL z Troszyna, która zorganizowała dla uczestników konkurs wiedzy o nawozach i dla zwycięzców ufundowała nagrody w postaci nawozu OrCal: za I miejsce 1 tonę, za II- pół tony i za III- 250 kg nawozu.
 4. Firma TASOMIX- producent pasz
 5. 5. Stoisko Gabinetu Weterynaryjnego GREEN- Mariusz Pogroszewski
 6. Kancelaria Odszkodowawcza VOTUM
 7. Punkt badań przesiewowych w kierunku wykrywania HCV- Wirusa Wątroby typu C i Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C

SPONSORZY DOŻYNEK:

 1. Przedsiębiorstwo Przemysłowo- Budowlane „PREFBET” Śniadowo
 2. Firma EKO KURP ROL z Troszyna producent nawozu organiczno-mineralnego
 3. Firma TASOMIX specjalizująca się w produkcji pasz i koncentratów dla zwierząt -Biskupice Ołoboczne
 4. Gabinet WETERYNARYJNY VET i VET - Wojciech Dymerski, Artur Koda
 5. Gabinet weterynaryjny GREEN- Mariusz Pogroszewski
 6. Piekarnia w Śniadowie –Andrzej Gromadzki.

 Fotorelacja: Tomasz Szeląg

 • Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie Relacja z Gminnych Dożynek w Śniadowie