Uroczysta msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i upamiętniająca rocznicę II wojny

2018-09-03 10:29
W poniedziałek 3 września br. Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. WNMP rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 79-rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019.
Uroczysta msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i upamiętniająca rocznicę II wojny

W uroczystościach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. 3 Pułku Strzelców Konnych wraz z pocztem sztandarowym oraz Publicznego Gimnazjum w  Śniadowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele organu prowadzącego na czele z Wójtem Gminy – Rafałem Pstrągowskim.

Po mszy świętej wszyscy uczestnicy udali się na cmentarz parafialny gdzie Ksiądz Tomasz Kurek wraz z zebranymi przy grobie żołnierzy 3-go Pułku Strzelców Konnych odmówił modlitwę za podległych w obronie Rzeczypospolitej.

Delegacje Gminy Śniadowo i Szkoły Podstawowej złożyły wiązanki kwiatów i zapalili symboliczne znicze na grobie poległych żołnierzy.

  • Uroczysta msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i upamiętniająca rocznicę II wojny Uroczysta msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i upamiętniająca rocznicę II wojny Uroczysta msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i upamiętniająca rocznicę II wojny