Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie

2018-10-26 09:46
W urokliwej sali wystawowej Muzeum Diecezjalnego w Łomży w dniu 25 października 2018 r. odbyła się promocja książki „Ecclesia Smlodoviensis – Dzieje Parafii i Kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Śniadowie”.
Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie

Monografia została wydana przez Parafię Rzymskokatolicką w Śniadowie z inicjatywy Księdza Proboszcza – Tomasza Wilgi. Książka jest pracą zbiorową pod redakcją Pani Marii Przytockiej.

Rozpoczynając spotkanie promocyjne Ks. Tomasz Wilga nawiązał do pomysłu powstania tej monografii. „Czułem potrzebę spisania dziejów Parafii Śniadowo, która ma służyć naszym potomnym” – podkreślił Ksiądz Proboszcz.

W nastrój wydarzenia zgromadzonych miłośników i entuzjastów lokalnej historii  wprowadził  koncert w wykonaniu światowej klasy sopranistki, solistki Opery Narodowej – Joanny Cortes.

Artystka brawurowo i ekspresyjnie zaśpiewała znane utwory, m.in. „Ave Maria”, „Carmen” – Bizeta, a także ulubioną piosenkę Jana Pietrzaka „Jest takie miejsce, jest taki kraj”. Wzruszający koncert wywarł niesamowite wrażenie wśród zgromadzonych uczestników promocji.

Znakomity nastrój towarzyszył wystąpieniu Pani Marii Przytockiej, która wprowadziła zebranych w dzieje tamtych czasów, przypominając historię i początki tworzącej się Parafii w Śniadowie. Autorka podkreśliła, że w swojej monografii chciała ująć dzieje nie tylko parafii ale także ziemi śniadowskiej. Nieznane wątki z życia Śniadowa poruszył także Pan Zbigniew Morawski – współautor monografii.

Uczestniczący w promocji książki Wójt Gminy Śniadowo – Rafał Pstrągowski, podziękował wydawcom wspaniałego pomysłu spisania dziejów Śniadowa i Parafii Rzymskokatolickiej. Wyraził nadzieję, że monografia będzie służyła mieszkańcom w poznaniu historii naszej ziemi, a także będzie podstawą do zgłębiania i poszerzania wiedzy o nieznanych dotychczas faktach z życia parafii i gminy.

  • Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie Promocja książki „Dzieje Parafii i Kościoła pw. WNMP” w Śniadowie