"Biegnę dla Niepodległej"

2018-11-14 09:12
W niedzielę 11 listopada 2018 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Szczepankowie odbył się „Bieg Stulecia z flagą Polski w ręku – Biegnę dla Niepodległej”. Bieg został zorganizowany z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomimo niekorzystnej aury w imprezie wzięło udział ok. 100 osób. Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 3-4 lata wraz z rodzicami, przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI oraz młodzież z klas VII-VIII. Zawodnicy z flagą Polski w ręku, musieli przebiec dystans zaczynając od kilkudziesięciu metrów w przypadku najmłodszych, do kilkuset w kategorii klas VII-VIII.

Na mecie biegu na uczestników czekały już pamiątkowe patriotyczne medale, które ufundował i wręczał Wójt Gminy Śniadowo – Rafał Pstrągowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepankowie – Arkadiusz Twardowski.

Niedzielny bieg odbył się w bardzo korzystnej atmosferze, a na trasie zawodników dopingowali kibice i najbliżsi. Rodzice wspierali swoje pociechy, a najmłodsi swoich biegnących rodziców. W ten sposób spędzając wolny czas na świeżym powietrzu, na sportowo i zgodnie z zasadami fair – play, całe rodziny wspólnie włączyły się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pomysłodawcą i organizatorem Biegu Stulecia był nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Szczepankowie - Wojciech Klimaszewski.