Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku

2019-03-12 12:35
Szkoła Podstawowa w Szczepankowie uczestnicząc w akcji Polskiego Czerwonego Krzyża „Bezpieczny Patrol” zorganizowała 11 marca 2019 r. zajęcia instruktażowe, a tym samym wyposażyła uczniów w wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.
Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku

Bezpieczeństwo, ważny temat, biorąc pod uwagę najmłodszych uczniów naszej społeczności szkolnej – stwierdził Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepankowie Arkadiusz Twardowski.

Zaczynając od małych dzieci naszym obowiązkiem jest uświadamiać je, jakie są źródła zagrożeń oraz gdzie mogą uzyskać fachową pomoc.

Jeśli dziś zapytamy dzieci, czy znają numer alarmowy, z pewnością odpowiedzą, że tak, a nawet wiedzą jakie informacje należy przekazać dyżurnemu jednostki  Policji, Straży czy Pogotowia. Proszone o ułożenie chorego w pozycji bezpiecznej, potrafią wykonać poprawnie czynności.

Właśnie po to są takie akcje, jak ta, powiedział Dyrektor Szkoły, wskazując na działania uczniów, nauczycieli, rodziców,  policjantów  Komendy Miejskiej Policji w Łomży, ratowników z Grupy Ratowniczej Nadzieja oraz strażaków ochotników  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepanowie. Jeśli dzieci od małego uczymy konieczności pomocy drugiej osobie w sytuacji zagrożenia, takiej pomocy udzielą w przyszłości koledze, czy koleżance.

 

  • Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku