VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie

2019-04-08 08:00
W dniu 7 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Szczepankowie już po raz ósmy rywalizowano w Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii chłopców i dziewcząt szkół podstawowych.
VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie

Turniej został zorganizowany we współpracy z Wójtem Gminy Śniadowo Rafałem Pstrągowskim, Dyrektorem szkoły Arkadiuszem Twardowskim, Radą Rodziców oraz dzięki uprzejmości głównych sponsorów upominków: Grupy Agrocentum Sp. Z O.O. i Agro – Rolnik Śniadowo.

Przybyłych na zawody uczestników, sponsorów i kibiców przywitał organizator imprezy, nauczyciel wychowania fizycznego Wojciech Klimaszewski.

Tenis stołowy jest sportem odpowiednim dla każdego. Co prawda największe sukcesy osiąga się na olimpiadach i mistrzostwach świata, ale lokalne turnieje mogą być równie ważne dla młodego zawodnika, szczególnie służąca zdrowiu aktywność fizyczna. Wielkim plusem turnieju jest fakt, że organizatorzy gościli wielu uczestników z czterech gmin powiatu łomżyńskiego: Gmina Śniadowo, Łomża, Nowogród, Piątnica. W zawodach uczestniczyła młodzież z sześciu szkół podstawowych: Szczepankowo, Nowogród, Dobrzyjałowo, Konarzyce, Puchały, Jarnuty. Głównym sędzią turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Jarnutach - pan Andrzej Rogiński.

Najlepszym „pingpongistą” w kategorii chłopców, okazał się Kacper Szymański ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach. Drugie miejsce wywalczył Bartłomiej Jurzak – SP Jarnuty, a trzecie Krystian Zaborszczyk reprezentujący Szkołę Podstawową w Szczepankowie. Puchary w kategorii dziewcząt zdobyły: Eliza Modzelewska ze Szkoły Podstawowej w Konarzycach – I miejsce. Paulina Dąbkowska reprezentująca Zespół Szkół Samorządowych w Nowogrodzie - II miejsce oraz Zuzanna Bączek także z Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie – III miejsce.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a dodatkowo każdy uczestnik Turnieju otrzymał pamiątkowy medal oraz upominek od sponsora turnieju. Nagrody wręczyli: Pan Wiesław Jemielity – Sekretarz Gminy Śniadowo, Pan Arkadiusz Twardowski - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepankowie oraz Pan Dariusz Zaborszczyk – Sołtys wsi Szczepankowo.

Impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wiosennych wydarzeń gminy, tym razem przyciągnęła ok. 50 fanów tenisa stołowego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i tradycyjnie zapraszamy za rok na IX edycję Turnieju.

 

  • VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Szczepankowie