Gmina Śniadowo wspiera Policję

2019-05-30 08:14
Na prośbę Komendanta Miejskiego Policji w Łomży Gmina Śniadowo wraz z Gminą Łomża i Gminą Piątnica sfinansowały zakup 3 nowych rowerów dla policjantów w Łomży.
Gmina Śniadowo wspiera Policję

Zakup rowerów przez Komendę Miejską Policji ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez działania prewencyjne łomżyńskich policjantów.

Uroczyste przekazanie rowerów dla policjantów odbyło się na placu Komendy Miejskiej Policji przy udziale Wójta Gminy - Rafała Pstrągowskiego i przedstawiwiceli samorządów Gminy Łomża i Piątnica.

Komendant Miejski Policji - Marek Sienkiewicz dziękując samorządom za sfinansowanie zakupu rowerów podkreślił, że będą one służyły patrolowaniu miejsc szczególnie niebezpiecznych i trudno dostępnych dla innych środków transportu. Komendant podkreślił także, że dzięki patrolom rowerowym w 2018 roku  udało się wykryć 36 wykroczeń oraz jedno przestępstwo, natomiast w roku bieżącym policjanci ujawnili sprawców 36 wykroczeń i 2 sprawców przestępstw.

Dofinansowanie zakupu rowerów dla Policji to kolejny wkład Gminy Śniadowo mający na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu łomżyńskiego. Przypomnieć należy, że w 2016 roku Gmina Śniadowo dofinansowała zakup nowego samochodu w kwocie 15 tys.zł dla Posterunku Policji w Śniadowie, zaś w 2018 roku gmina zakupiła dla KMP 2 drukarki laserowe wraz z zapasowymi tonerami.

Zdaniem Wójta - Rafała Pstrągowskiego każde wsparcie dla łomżyńskiej policji jest inwestycją w bezpieczeństwo obywateli, m.in. mieszkańców Gminy Śniadowo.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Portalu 4lomza.pl

  • Gmina Śniadowo wspiera Policję Gmina Śniadowo wspiera Policję