Mieszkańcy gminy mogli je odwiedzić oraz wziąć udział w historycznej wystawie.
Dla uczniów Szkoły Podstawowej w Śniadowie odbyły się zajęcia edukacyjne z kawalerzystami w specjalnie zorganizowanych namiotach.
W poniedziałkowe popołudnie można było obejrzeć widowiskowe pokazy kawalerzystów z udziałem świetnie wyszkolonych koni. Pokaz musztry paradnej oraz imitacja akcji bojowej wywołały uznanie zgromadzonej publiczności. Pokaz pozwolił unaocznić przekonanie o sile polskiej kawalerii i jej taktyce stosowanej podczas potyczek II wojny światowej.
Po niezwykle widowiskowym pokazie kawalerzystów, przy udziale pocztu sztandarowego Szwadronu Toporzysko i kompanii ułanów odbyła się Msza Święta w Kościele Parafialnym w Śniadowie, w której uczestniczyli radni Gminy Śniadowo na czele z Przewodniczącym Rady - Grzegorzem Podgórskim i Wójtem - Rafałem Pstrągowskim.
Podczas homilii Ks. Proboszcz - Tomasz Wilga nawiązał do tragicznego września 1939 r. i poległych żołnierzy Pułku 3 Strzelców Konnych. Polscy żołnierze walczyli o wolność, a miarą wolności są krzyże, nie tylko na naszej ziemi ale także poza granicami naszego kraju. Umiłowanie wolności i ojczyzny było przesłaniem walczących z najeźdźcami - mówił Ksiądz Proboszcz.
Pamięć poległych żołnierzy we wrześniu 1939 r. uczczono złożeniem symbolicznej wiązanki kwiatów i zapalaniem zniczy na mogile na cmentarzu parafialnym w Śniadowie.
Kawaleryjskie obozowisko było częścią projektu „Wrześniowy Szlak 1939 – 2019: konna wyprawa śladami Pułku 3 Strzelców Konnych”, organizowanego przez Stowarzyszenie Kawaleria. To odtworzenie 700-kilometrowego szlaku bojowego P3SK, które zakończone zostanie 5 października w Woli Gułowskiej spektakularną rekonstrukcją ostatniej potyczki Pułku z Wehrmachtem. Tego dnia wieczorem zorganizowany zostanie premierowy pokaz „Ostatniego boju”, fabularnego dokumentu opowiadającego o losach kawalerzystów P3SK.