Jesteśmy BLISKO! Zainstaluj bezpłatną aplikację dla mieszkańców !

2019-11-07 12:32
Jesteśmy BLISKO! Zainstaluj bezpłatną aplikację dla mieszkańców !

 

 

Czym jest aplikacja BLISKO?

 

W listopadzie 2019 roku uruchomiona została bezpłatna dla mieszkańców gminy Śniadowo aplikacja BLISKO dedykowana dla każdego posiadacza smartfona lub tabletu. Za pomocą przedmiotowej aplikacji, każdy z mieszkańców naszej gminy, tuż po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie lub tablecie będzie miał możliwość otrzymywania informacji w poszczególnych serwisach opisanych poniżej. Dzięki tej aplikacji zwiększy się możliwość komunikacji pomiędzy Urzędem Gminy a mieszkańcami, informując ich o najważniejszych wydarzeniach.

 

blisko1.jpg

Jak korzystać z aplikacji BLISKO?

Jeśli masz smartfona lub tablet, pobierz bezpłatną aplikację Blisko. Aplikacja dostępna jest na systemy Android, iOS oraz Windows Mobile.

Po zainstalowaniu aplikacji wpisz w wyszukiwarce swoją miejscowość i wybierz Gminę Śniadowo z listy nadawców komunikatów. Możesz również dodać innych nadawców od których chcesz otrzymywać wiadomości. Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów - wybierz te serwisy, które Cię interesują (powiadomienia będą przychodzić tyko z wybranych serwisów).  Poza informacjami z Urzędu Gminy można zamówić również powiadomienia od innych nadawców np. „Policji”, „Wyłączenia Prądu”. Aplikacja dostarcza pełne komunikaty z multimediami, a o nowej wiadomości powiadamia podobnie jak SMS. Wymaga dostępu do internetu, ale jest tak zaprojektowana, że ma znikomy pobór danych. Warto być BLISKO:

Informacje nadawane przez Urząd Gminy Śniadowo podzielone są na następujące serwisy:

- Aktualności – ogólna kategoria wiadomości, w której nadawane będą najważniejsze informacje dotyczące mieszkańców, spraw urzędowych a także np. informacje o planych przerwach w dostawach wody na terenie gminy,

- Bezpieczeństwo – komunikaty o występujących zagrożeniach lub wypdkach, utrudnieniach na drogach i  tym podobnych

- Kultura – informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i tym podobnych, które odbędą się na terenie naszej gminy.

 

Aplikacja BLISKO ma zasięg ogólnopolski i warto pamiętać, że zastosowanie aplikacji nie ogranicza się tylko do terenu naszej gminy. Wyjeżdzając np. na wakacje możemy w tym czasie dodać lokalnych nadawców z terenu, na którym będziemy przebywać i otrzymywać aktualne informacje, a po powrocie usunąć ich z aplikacji.

 blisko2.jpg

W aplikacji BLISKO można również włączyć inne powiadomienia:
- Child Alert - ogólnopolski kanał z komunikatami na temat poszukiwania zaginionych dzieci
- RSO - czyli Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty o zagrożeniach pogodowych i nie tylko
- Wyłączenia prądu - informacje od operatorów energetycznych o planowanych i awaryjnych wyłączeniach prądu z dokładnością do ulicy i numeru bloku (po podaniu nazwy ulicy i numeru)
- Jakość powietrza - komunikaty o jakości powietrza ze stacji umieszczonej przy ul. Mickiewicza (należy wybrać z listy dostępnych stacji)
- Komunikaty Policji – do wyboru mamy zarówno Komendę Główną jak i Komendę Wojewódzką w Białymstoku


Aplikacja jest całkowicie bezpłatna, jak również późniejsze korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne.  Nie trzeba się rejestrować ani podawać żadnych danych osobowych, numeru telefonu czy emaila. Można ją pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store wpisując w wyszukiwarkę "Blisko".

 Jak zacząć korzystanie z aplikacji? Instrukcja poniżej.

PIERWSZE KROKI W APLIKACJI BLISKO