Odznaczenie dla Wójta Gminy

2020-06-09 07:43
Odznaczenie dla Wójta Gminy

W poniedziałek 8 czerwca br. dziewiętnastu samorządowców z gmin wiejskich województwa podlaskiego odebrało państwowe odznaczenia przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Złote, srebrne i brązowe Krzyże Zasługi wręczył im wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Wśród wyróżnionych samorządowców znalazł się także Wójt Gminy Śniadowo - Rafał Pstragowski, który został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Odznaczenia prezydent RP przyznał na wniosek Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Święto jest obchodzone 27 maja - w rocznicę zorganizowania w 1990 roku pierwszych wyborów samorządowych w Polsce. Były to jednocześnie pierwsze w pełni wolne wybory w III RP.

- Przez te 30 lat świat się zmieniał, Polska się zmieniała i duży wkład miały w to samorządy. Nie zmieniał się cel ich działania - zaspokajanie potrzeb lokalnych mieszkańców przy współpracy z administracją rządową. Na pewno było wiele dobrych momentów, ale i trudnych doświadczeń. To, co państwo zrobiliście, wymaga docenienia. Myślę, że te odznaczenia poświadczają państwa zaangażowanie i zespołów, które tworzycie - powiedział podczas uroczystości Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski.

 

  • Odznaczenie dla Wójta Gminy Odznaczenie dla Wójta Gminy Odznaczenie dla Wójta Gminy Odznaczenie dla Wójta Gminy Odznaczenie dla Wójta Gminy Odznaczenie dla Wójta Gminy Odznaczenie dla Wójta Gminy