Wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo

2020-07-06 07:39
Samorządy z powiatu łomżyńskiego w niedzielę 5 lipca br. otrzymały symboliczne czeki w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.
Wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo

Symboliczne czeki wręczył Wiceminister Cyfryzacji - Adam Andruszkiewicz. Oprócz przedstawicieli samorządów z powiatu łomżyńkiego w spotkaniu uczestniczyli: Pan Senator RP - Marek Komorowski, Pan Poseł RP - Lech Kołakowski oraz Pan Marek Olbryś - Wicemarszałek Województwa Podlaskiego.

Fundusz Samorządowy jest jednym z elementów rządowej Tarczy Antykryzysowej, która ma pomóc samorządom w realizacji inwestycji lokalnych.

W ramach dofinansowania rządowego Gmina Śniadowo otrzyma środki finansowe w wysokości 653.753 zł. Symboliczny czeka z rąk Wiceministra odebrał w imieniu Wójta - Wiesław Jemielity Sekretarz Gminy Śniadowo.

Rządowy Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na  dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich).  W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów.

Wnioski będą kierowane do Prezesa Rady Ministrów elektronicznie, za pośrednictwem wojewody. Środki trafią do samorządów na przełomie lipca i sierpnia br.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu: www.mylomza.pl

  • Wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo Wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo Wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo Wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo Wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo Wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo