CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy

2022-03-20 08:33
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wystąpił z apelem do wszystkich strażaków PSP i OSP, aby w niedzielę 20 marca 2022 roku o godzinie 8.00, w jednostkach i remizach, uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy.
Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy

18 ukraińskich strażaków oddało swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny. Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarują solidarność oraz wsparcie całemu narodowi.

Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną.

Przedstawiciele strażaków z OSP Śniadowo - druhowie: Michał Modzelewski, Krzysztof Piszczatowski, Rafał Duda i Rafał Karpiński - w niedzielny poranek, przy włączonych sygnałach świetlnych wozów strażackich, minutą ciszy oddali hołd ukraińskich strażakom, którzy zginęli w płomieniach podczas akcji ratowniczych, wypełniając swoje powołanie niesienia pomocy.

Cześć i Chwała Bohaterom!

[T.Sz.]

  • Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy Minuta ciszy dla poległych strażaków z Ukrainy