Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong

2022-04-06 13:21
Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong

Naklejka Wspieramy Elektromobilnośc ZTP 48,8x7 cm.jpg

 

Gmina Śniadowo odebrała właśnie nowy elektryczny autobus szkolny. Samorząd postawił na markę Yutong. W pełni elektryczny model ICE12 został od początku zaprojektowany i zbudowany z myślą o przewozie dzieci do szkół. Blisko 12,5-metrowy pojazd sprawdził się na polskich oraz europejskich trasach, m.in. we Włoszech i Francji. Osiąga ponad 300 kilometrów na jednym ładowaniu i wyposażony jest w fotele z pasami bezpieczeństwa, zapewniając komfortową podróż niezależnie od dystansu.

Gmina Śniadowo bardzo się cieszy z zakupu autobusu elektrycznego. Zeroemisyjny, ekologiczny transport to konkretne korzyści dla mieszkańców, takie jak mniejsze zanieczyszczenie powietrza i mniejszy hałas. Zakup elektrycznego autobusu to także korzyści dla gminy w sensie ekonomicznym. Długo oczekiwany autobus elektryczny zastąpi wyeksploatowany i kosztochłonny transport, dotychczas wykorzystywany na terenie gminy. Dzięki nowoczesnym technologiom zastosowanym w nowym autobusie, będziemy mogli zapewnić bezpieczeństwo transportu dzieci do szkół i poprawę jakości życia mieszkańców naszej gminy  mówił Wójt Gminy Śniadowo, Rafał Pstrągowski.

Śniadowo - podobnie jak 15 innych gmin z całej Polski - uzyskało dofinansowanie na zakup zeroemisyjnego transportu w ramach realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”. Główny cel programu NFOŚiGW stanowi zredukowanie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie zakupu elektrycznych autobusów szkolnych oraz zapewnienie infrastruktury do ich ładowania.

Pierwszą z tegorocznych dostaw realizujemy dla gminy Śniadowo, która dołącza do samorządów wspierających zielony, zeroemisyjny transport. Jednocześnie na lokalnych drogach pojawi się kolejny z modeli Yutong, czyli ICE12. Dzięki programowi „Kangur” droga uczniów do placówek oświatowych w Śniadowie będzie nie tylko bezpieczna, ale również ekologicznapodsumował Marcin Kucharski, prezes firmy Busnex Poland, która jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus.

Niemal równolegle ze Śniadowem, umowę na dostawę modelu ICE12 podpisała gmina Ojrzeń. Dzięki udziałowi we wcześniejszej edycji programu „Kangur”, Yutonga E8 zakupiła z kolei gmina Bobowa, gdzie już kolejny rok służy on jako autobus szkolny.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy zasilane zieloną energią oraz paliwem tradycyjnym do miast na wszystkich kontynentach.

Grupa Yutong posiada cztery zakłady, zapewniające imponującą maksymalną dzienną zdolność produkcyjną w postaci 445 autobusów, z których już niemal 400 zasilanych jest alternatywnymi źródłami energii. W 2020 r. Yutong Bus dostarczył łącznie ponad 41 tys. pojazdów na rynek Chin i 30 innych krajów, osiągając ponad 35% udziału w rynku chińskim i 15% w rynku globalnym.

  • Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong Dzieci w Śniadowie pojadą do szkoły nowym autobusem elektrycznym Yutong