ZAPRASZAMY na "DZIEŃ HERBÓW"

2022-05-10 10:49
14 maja podczas NOCY MUZEÓW w Łomży swoje przysłowiowe "5 minut", a nawet kilka godzin, będą miały nasze chorągwiarki z grupy STRAŻNICY HERBÓW z GOK Śniadowo.
ZAPRASZAMY na

W partnerstwie z Fundacją GWARDIA GRYFA uzyskaliśmy dofinansowanie ze STAROSTWA POWIATOWEGO w Łomży w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Łomżyńskiego, dzięki któremu organizujemy tego dnia nasze święto - DZIEŃ HERBÓW. Pragniemy tym samym zaprezentować swój dorobek artystyczny, jak również ubarwić i uświetnić NOC MUZEÓW w Łomży.

🔸DZIEŃ HERBÓW🔸

To historia regionu opowiadana przez Strażników Herbów tańcem i rekwizytami.

14 MAJA 2022

🔸Dzień Herbów to wydarzenie artystyczne, którego motywem przewodnim będzie tematyka heraldyczna, realizowana w oprawie niezwykłej sztuki widowiskowej  – żonglerki chorągwiami!
Podczas wydarzenia wystąpią Strażnicy Herbów – dziecięca grupa chorągwiarska ze Śniadowa oraz Gwardia Gryfa – wrocławski zespół artystyczny specjalizujący się w żonglerce chorągwiami.
W programie barwna parada z udziałem szczudlarza, tancerzy i chorągwiarzy oraz werblistów i trębaczy, a także spektakularne pokazy artystyczne z wykorzystaniem oryginalnych rekwizytów, takich jak: chorągwie i wachlarze.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Gwardia Gryfa w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Śniadowie oraz  Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. 

Gwarantujemy, że nikt nie będzie się nudził, a wielu z Was porwiemy do wspólnej zabawy!

🔸HARMONOGRAM🔸
Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży

15:30 - Parada

16:00 - Pokaz Strażników Herbów

16:30 - Pokaz Gwardii Gryfa

Amfiteatr "Muszla" w Łomży

18:30 - Parada - Bulwary nad Narwią

19:00 - Pokaz Strażników Herbów

19:30 - Pokaz Gwardii Gryfa

Wydarzenie Dzień Herbów będzie miało charakter otwarty – serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

🔸Dzień Herbów to wydarzenie towarzyszące Nocy Muzeów 2022.

Projekt realizowany przy wsparciu środków ze Starostwa Powiatowego w Łomży. Dzień Herbów uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Łomżyńskiego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na to wydarzenie wszystkich mieszkańców naszego regionu oraz gości!