Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka

2022-06-02 13:33
Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka

 

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Gminie Śniadowo miały szczególny charakter. Dzień 1-go czerwca był okazją do uroczystego poświęcenia i przekazania dzieciom i młodzieży szkolnej nowego autobusu elektrycznego.

Na początku m-ca kwietnia br. Gmina Śniadowo otrzymała zeroemisyjny autobus elektryczny zakupiony w ramach realizowanego i dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”.

nfos.jpg

 

Dzień Dziecka był okazją do oficjalnego przekazania tego nowoczesnego środka transportu dla społeczności szkolnej gminy.

Nowy autobus elektryczny zakupiony przez Gminę Śniadowo jest pierwszym autobusem w województwie podlaskim i jednym z pierwszych autobusów w kraju przeznaczonym do dowozu dzieci do szkół.

Uroczystość poświęcenia i oficjalnego przekazania autobusu spotkała się z dużym zainteresowaniem władz rządowych, samorządowych oraz lokalnych mediów.

W tym szczególnym święcie społeczności szkolnej na zaproszenie Wójta – Rafała Pstrągowskiego udział wzięli: Dariusz Piontkowski – Wiceminister Edukacji i Nauki, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Marek Komorowski – Senator RP, Kazimierz Gwiazdowski – Poseł na Sejm RP, Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Lech Szabłowski – Starosta Łomżyński, Piotr Modzelewski – radny Sejmiku Woj. Podlaskiego oraz radni gminy Śniadowo z Przewodniczącym Rady – Grzegorzem Podgórskim na  czele.

Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się na Rynku w Śniadowie. Dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji, m.in. dmuchany tor przeszkód, zjeżdżalnię, basen z łódkami, a także animacje, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, bańki mydlane. W ramach dodatkowych atrakcji zorganizowane zostało stoisko promocyjne Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz pokaz sprzętu i wyposażenia przez Ochotniczą Straż Pożarną w Śniadowie.

Ze względu na opady deszczu główna część uroczystości odbyła się hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie. Ta część obchodów rozpoczęła się od występu Zespołu Chorągwiarskiego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie.

Gospodarz uroczystości Wójt – Rafał Pstrągowski przywitał serdecznie gości oraz podziękował przedstawicielom władz rządowych, samorządowych oraz parlamentarzystom za wspieranie inicjatyw i przedsięwzięć gminnych. Pan Dariusz Piontkowski – Wiceminister Edukacji i Nauki pogratulował podejmowania tak odważnych decyzji, jak m.in. w zakup autobusu elektrycznego i złożył życzenia dzieciom z okazji ich święta. Pani Agnieszka Walczuk – Dyrektor Szkoły poinformowała, że oficjalne przekazanie autobusu elektrycznego było impulsem do zorganizowania konkursów, m.in. na najlepsze hasło ekologiczne związane z ochroną klimatu oraz na imię, które zostanie nadane dla autobusu.

Konkurs ekologiczny został przeprowadzony dla dzieci klas I-III i klas IV-VII, a najlepsze hasła wybrała 3-osobowa komisja składająca się z gości uczestniczących w uroczystości, Pana Marka Komorowskiego, Kazimierza Gwiazdowskiego i Marka Olbrysia.

Autorzy zwycięskich haseł klasa VI A i III A zostali uhonorowani maskotkami ufundowanym przez firmę Busnex Poland – dostawcę autobusu oraz voucherami do kina ufundowanymi przez Gminę Śniadowo. Zwycięskie hasła to: „Nie bądź ślimak dbaj o klimat” oraz „Nie śmieć w lesie bo las tego nie zniesie”

Konkurs na nazwę autobusu „ŚniadoBus” wygrała uczennica klasy VI B – Lena Dymerska, która została nagrodzona prezentem ufundowanym przez Bohdana Paszkowskiego – Wojewodę Podlaskiego.

Oficjalnego poświęcenia autobusu elektrycznego przy akompaniamencie orkiestry Gminnego Ośrodka Kultury dokonał Ks. Tomasz Wilga – Proboszcz Parafii WNMP w Śniadowie.

  • Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka Oficjalne przekazanie autobusu szkolnego z okazji Dnia Dziecka