Awans Klubu Sportowego Śniadowo

2022-06-21 08:59
Awans Klubu Sportowego Śniadowo

Piłkarze Klubu Sportowego Śniadowo wygrali rozgrywki podlaskiej klasy okręgowej w sezonie 2021/2022 i bezapelacyjnie awansowali do piłkarskiej IV ligi.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej KS Śniadowo po pasjonującym pojedynku pokonał na własnym boisku 5-3 zespół Puszcza Hajnówka i przypieczętował awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

KS Śniadowo jest obok ŁKS Łomża jedynym klubem w powiecie łomżyńskim, który występuje w regionalnych rozgrywkach ligowych.  Oba te zespoły spotkają się w przyszłym sezonie w grupie podlaskiej IV ligi.

Świadkami sukcesu zawodników KS Śniadowo w ostatnim meczu sezonu byli liczni sympatycy naszego zespołu oraz szerokie grono zacnych gości, w szczególności: Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Lech Szabłowski – Starosta Łomżyński oraz Rafał Pstrągowski – Wójt Gminy Śniadowo, którzy po meczu podzielili się swoimi spostrzeżeniami:

Piłkarskim kibicem jestem od zawsze i z przyjemnością oglądam ten mecz na bardzo dobrym poziomie. Śniadowo ma bardzo dobrą drużynę. Jako zarząd województwa staramy się wspierać te lokalne „kopalnie talentów” sportowych, jakimi są kluby w nawet niewielkich miejscowościach i niższych ligach. Widzę po liczbie i zaangażowaniu kibiców w Śniadowie, jak jest to ważne – powiedział Wicemarszałek Marek Olbryś.

Piękny sukces klubu, który w przyszłym roku ma jubileusz 20-lecia – mówił Lech Marek Szabłowski - starosta łomżyński.

Rafał Pstrągowski  - Wójt Gminy Śniadowo zaznaczył, że mieszkańcy licznie gromadzą się na meczach. Jest to atrakcyjny sposób spędzania czasu. To także promocja naszej gminy. Trenujemy dzieciaki i młodzież, staramy się bazować na własnych zawodnikach i z gmin sąsiednich. Jesteśmy wdzięczni i bardzo się cieszymy ze wsparcia władz województwa. Marzenia się spełniają – mówił.

Roczny budżet klubu to blisko 200 tys. zł. Fundament tworzy wsparcie samorządu gminy (70 tys. zł) i województwa podlaskiego (60 tys. zł) - łącznie 130 tys. zł. Wymagania organizacyjne w IV lidze są jednak większe niż w okręgowej.  

– Sportowo jesteśmy przygotowani. Mierzyliśmy się z czwartoligowcami z naszego regionu i wcale nie byliśmy na straconej pozycji. Większe są wymogi infrastrukturalne - szatnie, ławki rezerwowych. Jesteśmy w stanie to zrobić i warunkowo uzyskać licencję. Wsparcie z urzędu marszałkowskiego całkowicie zmieniło naszą sytuację – zaznaczył Zenon Czenstkowski, prezes KS Śniadowo.

W upalne popołudnie na boisku w Śniadowie piłkarzom nie zabrakło chęci do gry, a kibicom do dopingowania. Po zwycięskim finale wystrzeliły korki szampanów bezalkoholowych i posypało się konfetti. Piłkarze oddali kibicom meczowe koszulki, wraz z gośćmi odtańczyli taniec zwycięstwa. Wicemarszałek Marek Olbryś wręczył czek i otrzymał klubowe podarunki wraz z podziękowaniami i brawami widzów.

 

  • Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo Awans Klubu Sportowego Śniadowo