Dofinansowanie OSP w Szczepankowie

2023-08-31 15:21
Dofinansowanie OSP w Szczepankowie

Promesa w wysokości 20.000 zł w ramach programu „Mały Strażak” na zakup nowego sprzętu strażackiego trafiła do OSP w Szczepankowie. Promesę odebrali: Wójt Gminy – Rafał Pstrągowski i Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepankowie – Jacek Zaborszczyk.

Uroczyste wręczenie promes na dofinansowanie zakupu  sprzętu strażackiego dla jednostek OSP z województwa podlaskiego w ramach programu „Mały Strażak” odbyło się w dniu 30 sierpnia br. w remizie OSP w Szumowie.

Była to druga z dwóch zaplanowanych uroczystości w związku z przekazaniem promes. Środki pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Wsparcie otrzymało w całym województwie podlaskim 190 jednostek na łączną kwotę 4 mln 100 tys. zł.

Celem programu „Mały Strażak” jest doposażenie jednostek OSP w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, które zagrażają życiu lub zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.

 

Zdjęcia dzieki uprzejmości: zambrow.org

  • Dofinansowanie OSP w Szczepankowie Dofinansowanie OSP w Szczepankowie