Regionalny Turniej Szachowy w Szczepankowie

2024-04-15 13:22
Regionalny Turniej Szachowy w Szczepankowie

Regionalny Turniej Szachowy pod patronatem Wójta Gminy Śniadowo - Rafała Pstrągowskiego odbył się 14 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Szczepankowie im. Polskich Dzieci Sybiru. Byliśmy świadkami niecodziennego wydarzenia, które oprócz rywalizacji przypomniało uczestnikom II masową deportację na Sybir z kwietnia 1940 r., która zmieniła bieg historii narodu polskiego.

W sali gimnastycznej przez ponad 5 godzin, wystąpiło łącznie 50 zawodników z ośmiu szkół powiatu łomżyńskiego w różnym wieku, najmłodsi uczestnicy mieli po 6 lat.

„W naszym turniej będą zwycięzcy ale nie będzie przegranych, na wynik uzyskany w turniej szachowym składa się, oprócz samej umiejętności gry, składa się wiele innych elementów takich jak stres czy to, jak dzisiaj się czujemy. Dlatego też, każdy kto ukończy bez względu na zajęte miejsce turniej, będzie wygranym, bo wyniesie doświadczenie i wiedzę, co musi zrobić żeby następnym razem być na czele” poinformował Wojciech Klimaszewski, nauczyciel wychowania fizycznego.

Nad przestrzeganiem przepisów szachowych czuwał sędzia główny turnieju, Artur Piasecki.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund  po 15 minut ⌛️dla każdego zawodnika w trzech kategoriach wiekowych, kl.0-3, kl.4-6 oraz kl.7-8. 

W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni.

KLASYFIKACJA GENERALNA TURNIEJU:

Kategoria kl. 0-3:

  1. Dawid Pieńkowski - Szkoła Podstawowa w Olszynach
  2. Wiktoria Bielska - Szkoła Podstawowa w Olszynach
  3. Paweł Wójcik - Szkoła Podstawowa w Szczepankowie

 

Kategoria kl. 4-6:

  1. Patryk Chojnowski - Szkoła Podstawowa w Olszynach
  2. Piotr Porwiński - Szkoła Podstawowa w Jeziorku
  3. Rafał Jemielity - Szkoła Podstawowa w Konarzycach

 

Kategoria kl. 7-8:

  1. Klaudiusz Komorowski - Szkoła Podstawowa w Drozdowie
  2. Marcel Wierciszewski - Szkoła Podstawowa w Drozdowie
  3. Wiktor Modzelewski- Szkoła Podstawowa w Jarnutach

 

Najmłodszymi zawodnikami turnieju byli bracia bliźniacy Wiktor i Dominik Lubak uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Szczepankowie im. Polskich Dzieci Sybiru. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni symbolicznymi medalami ufundowanymi przez Wójta Gminy Śniadowo, Rafała Pstrągowskiego.

Wojciech Klimaszewski, współorganizator turnieju i nauczyciel wychowania fizycznego w Szczepankowie zachwala, że królewska gra w szachy usprawnia logiczne myślenie, podejmowanie decyzji czy planowanie czasu. Wpływa też korzystnie na rozwijanie wyobraźni przestrzennej.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Regionalny Turniej Szachowy w Szczepankowie Regionalny Turniej Szachowy w Szczepankowie Regionalny Turniej Szachowy w Szczepankowie Regionalny Turniej Szachowy w Szczepankowie Regionalny Turniej Szachowy w Szczepankowie Regionalny Turniej Szachowy w Szczepankowie Regionalny Turniej Szachowy w Szczepankowie