BIP Urzędu Gminy w Śniadowie

Biuletyn Informacji Publicznej

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Szanowni Rolnicy,

Gmina Śniadowo zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Aby przygotować wniosek niezbędne jest zebranie danych dotyczących ilości zalegających folii w gospodarstwach.

Proszę o pilne wypełnienie deklaracji i złożenie jej do Urzędu Gminy Śniadowo, pokój nr 13. Deklaracje będą przyjmowane do 31 października 2019r. Deklaracja jest dostępna na stronie Urzędu Gminy Śniadowo.

Do dofinansowania kwalifikują się koszty odbioru tj. zbierania, transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu „big bag”.

Właściciel odpadów powinien złożyć i związać czarną folię w paczki po 30 kg.

Proszę o zwrócenie uwagi aby folie były czyste tj. opróżnione z zanieczyszczeń i ziemi. Powinna  być przechowywana u rolnika pod dachem aby nie zalegało na niej błoto, woda czy śnieg.

 W przypadku nieotrzymania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie będzie realizowane.

Celem akcji jest ułatwienie Rolnikom z Gminy Śniadowo pozbycia się odpadów pochodzących z gospodarstw rolnych w sposób prawidłowy, ekologiczny i przyjazny środowisku.

Pliki do pobrania:
Data powstania: piątek, 4 paź 2019 11:20
Data opublikowania: piątek, 4 paź 2019 11:21
Opublikował(a): Michał Kamiński
Zaakceptował(a): Michał Kamiński
Artykuł był czytany: 569 razy