Wyjazdowa sesja Rady Gminy

2016-09-01 10:04
Wyjazdowa XVII sesja Rady Gminy Śniadowo odbyła się w dniu 31 sierpnia 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Śniadowie.
Wyjazdowa sesja Rady Gminy

Przed inauguracją nowego roku szkolnego radni mogli zapoznać się z modernizacją stołówki szkolnej. Inwestycja związana z przebudową stołówki i zakupem pieca konwekcyjno-parowego była oczekiwana zarówno przez młodzież szkolną jak również rodziców i zapewni sprawne przygotowywanie posiłków dla dzieci nie tylko pod względem czasowym ale i dietetycznym. Piec umożliwia jednorazowe przygotowanie na parze 70 posiłków w ciągu 10 min. Produkty spożywcze przygotowywane w takim piecu są zdrowsze, ponieważ nie tracą cennych substancji odżywczych i zachowują wyrazisty kolor. Wytwarzana wewnątrz para wodna chroni potrawy przed wysuszeniem, a cyrkulacja gorącego powietrza zapewnia równomierną temperaturę w komorze. Dzięki temu dania za każdym razem są idealnie wypieczone, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dodatkowym atutem tych urządzeń jest wydajność i energooszczędność – dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, przygotowanie dania w piecu konwekcyjno-parowym wymaga znacznie mniej czasu niż w przypadku  obróbki klasycznej.

Całkowity koszt modernizacji stołówki obejmujący zakup pieca, wykonanie instalacji wentylacyjnej i wodociągowej oraz przebudowę stołówki wyniósł 70 tys. zł i został sfinansowany ze środków budżetu gminy Śniadowo.

Podczas wyjazdowego posiedzenia radni zapoznali się także ze stanem przygotowań szkół do nowego roku szkolnego 2016/2017 a także wysłuchali informacji Wójta – Rafała Pstrągowskiego o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2016 r. oraz kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Śniadowo.

  • Wyjazdowa sesja Rady Gminy Wyjazdowa sesja Rady Gminy Wyjazdowa sesja Rady Gminy Wyjazdowa sesja Rady Gminy Wyjazdowa sesja Rady Gminy Wyjazdowa sesja Rady Gminy Wyjazdowa sesja Rady Gminy Wyjazdowa sesja Rady Gminy