Dofinansowanie dróg dojazdowych do gruntów rolnych

2020-07-02 07:58
Ponad 2,2 mln zł z budżetu województwa podlaskiego trafi do 18 podlaskich gmin. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
Dofinansowanie dróg dojazdowych do gruntów rolnych

W środę (1.07) Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki wraz z Wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem oraz członkami Zarządu Województa i przedstawicielami Sejmiku przekazali Wójtom i Burmistrzom symboliczne czeki z dotacjami.

 

  • dzięki dofinansowaniu zostanie zmodernizowanych ponad 22 km dojazdówek w 18 podlaskich gminach,
  • łączna kwota dotacji to 2,2 mln zł, a całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi blisko 5,5 mln zł
  • to kolejne, rekordowe wsparcie samorządu województwa na budowę i modernizacje dróg dojazdowych do gruntów rolnych; w ubiegłym roku przeznaczono na ten cel blisko 1,7 mln zł.

Gmina Śniadowo otrzymała dofinansowanie na realizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Uśnik Kolonia o dł. 600 m. Wartość kosztorysowa zadania to 119.987,73 zł, z czego dotacja dla gminy wyniosła 48.300 zł.

Dofinansowanie remontów i budowy tzw. dojazdówek jest przyznawane co roku, na podstawie złożonych przez gminy wniosków. Inwestycja musi być zakończona i rozliczona do 31 października br.

Zdjęcia: wrotapodlasia.pl

 

  • Dofinansowanie dróg dojazdowych do gruntów rolnych Dofinansowanie dróg dojazdowych do gruntów rolnych Dofinansowanie dróg dojazdowych do gruntów rolnych Dofinansowanie dróg dojazdowych do gruntów rolnych