Spotkanie autorskie z Martą Fox

2022-09-29 14:39
Spotkanie autorskie z Martą Fox

„Młodzi wobec wyzwań codzienności”– to temat, który był myślą przewodnią spotkania z Martą Fox.              

W poniedziałek 19 września 2022 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Śniadowo  pisarka spotkała się z młodzieżą z klas VIII i  mówiła o poszukiwaniu przyjaźni, miłości, sukcesie, karierze a także o prawie do popełniania błędów.                                                                                                                                           

W czasie rozmowy  odwoływała się do przykładów z własnych książek: Idol, Cafe Plotka, Fałszywy SMS, Iza Anoreczka, Karolina XL, Kaśka Podrywaczka oraz czytała ich fragmenty

Po spotkaniu można było nabyć książkę z dedykacją pisarki.

Marta Fox jest laureatką wielu nagród i wyróżnień literackich, w roku 2006 otrzymała odznaczenie “Zasłużony dla Kultury Polskiej”; Jej powieści zostały uhonorowane m.in. przez Polską Sekcję IBBY. Autorka opublikowała prawie 50 książek (wiersze, eseje, opowiadania, powieści). Utwory były tłumaczone na języki: niemiecki, portugalski, hiszpański, angielski, francuski. W swojej twórczości prozatorskiej Pisarka porusza problemy dzieci i młodzieży związane głównie z dojrzewaniem emocjonalnym. Odwołując się do współczesnych realiów opisuje bohaterów i ich środowiska.

Dziękujemy Pani Annie Trzaska i uczniom z klasy VIII a i VIII c  z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Śniadowie  za  udział w spotkaniu, które odbyło się w ramach projektu Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku „PROaktywnie z książką”.

 

  • Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox Spotkanie autorskie z Martą Fox