Zaproszenie na spotkanie z Marcinem Koziołem

2023-03-10 15:01
Zaproszenie na spotkanie z Marcinem Koziołem
Biblioteka Publiczna Gminy Śniadowo
zaprasza na spotkanie

z Marcinem Koziołem


Organizatorzy i autor zapraszają 
w piątek 17 marca 2023 roku  na godz. 8.15
do Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie, ul. Ostrołęcka 13

 

Marcin Kozioł urodził się w 1977 roku. Jest autorem lektury szkolnej – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji: „Tajemnica przeklętej harfy”  oraz „Gwiazda Blachonosego”.
Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun. Jak się okazało, trafił do miejsca, które było pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Poznał wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Na festiwalu teatralnym w Edynburgu prezentował swoją farsę i wystąpił w niej w roli... królika.
Prowadzi rezerwat starych komputerów. Owocem komputerowych zainteresowań jest „Szalona historia komputerów”. Zapalony podróżnik, przez wiele lat dyrektor mediów elektronicznych National Geographic Polska. Zwiedził ponad 60 krajów. Odbiciem pasji podróżniczej jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie – (Nagroda Magellana dla najlepszego przewodnika dla dzieci roku). Miłość do koni znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą”, której współautorką jest Katarzyna Dowbor.
W ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego napisał książkę „Psyjaciele” (premiera 2022, ilustracje Marcin Minor). A jego „Puzzle Pitagorasa” i „Wszystko gra” zdobyły główne nagrody w konkursach Komitetu Ochrony Praw Dziecka (2020, 2022).