Rządowe wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo

2023-08-08 08:26
Rządowe wsparcie finansowe dla Gminy Śniadowo

Jak poinformował Premier – Mateusz Morawiecki jeszcze w tym roku do samorządów trafi łącznie dodatkowe 14 mld zł. To uzupełnienie subwencji ogólnej. Gminy, powiaty i miasta same zdecydują na co przeznaczą pieniądze. Jednostki samorządu terytorialnego mogą wykorzystać środki na wydatki bieżące lub dalsze inwestycje dla swoich mieszkańców.

„Nasz rząd dąży do zrównoważonego rozwoju całego kraju, niezależnie od politycznych poglądów ich włodarzy. Wspieramy władze wsi, gmin, miast i miasteczek w pomysłach na nowe inwestycje w regionie, które odpowiadają na potrzeby mieszkańców” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Rządowe wsparcie otrzymają także samorządy z powiatu łomżyńskiego, o czym poinformował na zorganizowanej w Łomży konferencji prasowej Poseł – Kazimierz Gwiazdowski.

Wójt Gminy Śniadowo – Rafał Pstrągowski otrzymał symboliczny czek z rąk Posła Gwiazdowskiego na kwotę 1.752.769 zł.

„Gmina Śniadowo obecnie wykonuje szereg inwestycji i rządowe wsparcie przeznaczy na uzupełnienie wkładu własnego realizowanych przedsięwzięć, w szczególności inwestycji drogowych z Rządowego Programu Rozwoju Dróg” – poinformował Rafał Pstrągowski.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu mylomza.pl

2_dodatkowe środki.jpg