Czytaliśmy z sercem

2023-09-29 13:09
W Światowym Dniu Serca (29 września),w naszej bibliotece odbyło się spotkanie czytelnicze dla uczniów zerówek, promujące zdrowy tryb życia. Spotkanie to otworzyło tygodniowy cykl zajęć w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”.
Czytaliśmy z sercem

Zaproszenie do ,,Czytania z sercem” w tym dniu przyjęli przedstawiciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży: Teresa Fromelc – Pawelczyk   i Elżbieta Ziółkowska.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały "Scen z życia smoków" Beaty Krupskiej.                    

Okazało się, że smoki również promują aktywne życie, bo to dobrze wpływa na samopoczucie.

Ciekawą lekcję dla dzieci miał miś i kotek z bajki „Serce Misia”, zaprezentowanej w formie Teatrzyku Kamishibai.

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to  inicjatywa czytelnicza i edukacyjna. Skupia się na promocji literatury i czytelnictwa, poszerzaniu wiedzy dzieci i  młodzieży na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, rozwijaniu wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowaniu zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo­-naczyniowego.                 

Dziękujemy wszystkim za spotkania.

  • Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem Czytaliśmy z sercem