Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie za rok 2006
Wiadomość przeniesiona do archiwum
Gminny Ośrodek Kultury w Śniadowie istniejący od 1962 roku funkcjonuje na podstawie:
1.Ustawy z dnia 8 marca 1990 o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zmianami)
2.Ustawy z dnia 25 października 1991r o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U. z 2001r. Nr 13, poz. 123; z późn. zmianami)
3.Ustawy z dnia 30 czerwca 2005r. o finansach publicznych (Dz.U. Nr 249, poz. 2104)
4.Statutu Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie nadanego Uchwałą Nr XXVII/155/06 Rady Gminy Śniadowo z dnia 24 kwietnia 2006r.
W Gminnym Ośrodku Kultury zatrudnione były 3 osoby w tym dwie osoby działalności podstawowej i
1 osoba obsługi.
Budżet GOK-u na rok 2006 wyniósł 104 403 z czego 55 538,03 to wynagrodzenia pracowników,
11 046,05 to składki ZUS, 21 584,93 zakupy, 4739,12 to usługi, 5387,08 energia elektryczna, 6 107,79 to delegacje, fundusz socjalny, dodatkowe wynagrodzenie roczne.
W 2006 roku zorganizowaliśmy:
•VI Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Śniadowo, sponsorami imprezy byli Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, PPB PREFBET, PHU Benzol,
•VI Turniej Tenisa Stołowego,
•VI Turniej Bilardowy.
•podczas ferii zimowych zorganizowano blok zajęć dla dzieci i młodzieży. Nagrody dla uczestników zajęć i turniejów sponsorowała GK ds. Pi RPA oraz GOK,
•Warsztaty garncarskie,
•Eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki...” Zwycięzcy konkursu brali udział w eliminacjach powiatowych tego konkursu zdobywając wyróżnienia,
•Eliminacje gminne Konkursu dla przedszkolaków „O złotą różdżkę dobrej wróżki”,
•We współpracy z nauczycielką panią Małgorzatą Golbą i uczniami Gimnazjum zorganizowaliśmy w GOK-u lekcje z zakresu wiedzy o kulturze,
•Współpracowaliśmy z twórcami amatorami z terenu naszej gminy,
•Wigilię Samorządową,
•W miesiącu grudniu w GOK-u odbyło się podsumowanie sezonu lekkoatletycznego klubu LUKS PREFBET Śniadowo w którym uczestniczyli przedstawiciele powiatu łomżyńskiego oraz powiatów sąsiednich,
•W ramach Gminnego Centrum Informacji zorganizowany został bezpłatny kurs nauki języka angielskiego dla mieszkańców gminy Śniadowo,
•Pomagaliśmy w organizacji koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej, i występu chóru polonijnego z Łotwy które odbyły się w kościele parafialnym w Śniadowie.
Dzięki uprzejmości naszych mieszkańców bezpłatnie pozyskaliśmy kilka eksponatów do naszej ekspozycji dziedzictwa kulturowego.
Pracownicy GOK brali udział w szkoleniach organizowanych przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz szkoleniach i konferencjach dla pracowników GCI organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku, Fundację Rozwoju Regionalnego Warmia i Mazury z Olsztyna, Firmę Doradztwa Gospodarczego DGA S.A z Poznania.
W 2006 roku odbywały się w GOK-u posiedzenia Rady Gminy Śniadowo.
W 2006 roku udostępnialiśmy salę na wszelkiego rodzaju spotkania, szkolenia i pokazy. Dochody z tego tytułu przeznaczone były na prowadzenie bieżącej działalności.
Do prowadzenia działalności posiadamy sprzęt audio-wizualny, sprzęt nagłaśniający, stół do bilarda, stoły do tenisa stołowego oraz inne wyposażenie. Zakupiono wykładzinę, stoliki i krzesła do pokoju zabaw dla dzieci.
W ramach GOK-u funkcjonuje GCI wyposażone w 6 stanowisk komputerowych, kserokopiarkę, drukarkę, skaner, telefax. Wartość całości projektu wyniosła 70 000 zł.
Od 2000 roku w ramach remontów została wymieniona posadzka, przeprowadzono generalny remont łazienki, wyremontowano dach na całym budynku, wymieniono podłogę we wszystkich pomieszczeniach, wymieniono meble w pomieszczeniu służbowym.
W 2006 roku złożono wniosek do Sektorowego Programu Operacyjnego działanie 2.3 Odnowa wsi zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego na ocieplenie całego budynku i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej na łączną kwotę 160 000zł.
W 2006 r. GOK współpracował z instytucjami, placówkami oświatowymi gminy Śniadowo jak też z placówkami kulturalnymi powiatu łomżyńskiego.
W 2006 roku nie zanotowano poważniejszych przypadków zakłócania ładu i porządku.
Dyrektor GOK
mgr Ewa Baczewska