BIP Urzędu Gminy w Śniadowie

Biuletyn Informacji Publicznej

UCHWAŁA NR V/ 24 /07 RADY GMINY ŚNIADOWO

z dnia: 15 lutego 2007 roku
w sprawie: w sprawie regulaminu określającego stawki nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego oraz szczegółowe zasady jego przyznawania dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Śniadowo.






Na podstawie art. 54 ust. 7 w związku z art. 91d pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006r. nr 97, poz. 674) uchwala się, co następuje:

§ 1.Określa się w drodze regulaminu stanowiącego załącznik do niniejszej uchwały, stawki nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego oraz szczegółowe zasady jego przyznawania dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Śniadowo.
§ 2.Nauczycielskie dodatki mieszkaniowe wypłacane przez pracodawców na podstawie niniejszej uchwały dotyczą okresu od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia 31 grudnia 2007 r.
§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi.
§ 4.Uchwała wchodzi w życie po upływie czternastu dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego z mocą obowiązującą od dnia 1 stycznia 2007r.




Załącznik
do uchwały V/ 24 /07
Rady Gminy Śniadowo
z dnia 15 lutego 2007r.
Regulamin

określający stawki nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego oraz szczegółowych zasad jego przyznawania dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Śniadowo.
§1.1. Nauczycielowi posiadającemu wymagane kwalifikacje do zajmowanego stanowiska nauczyciela w szkole zatrudnionemu w wymiarze nie niższym niż połowa obowiązującego wymiaru zajęć w szkołach i przedszkolu położonych na terenie gminy przysługuje nauczycielski dodatek mieszkaniowy.
2. Wysokość nauczycielskiego dodatku mieszkaniowego uzależniona jest od liczby osób w rodzinie uprawnionego nauczyciela wspólnie z nim zamieszkujących i wynosi miesięcznie:
1) 5 % miesięcznej stawki minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników, wynikającego z ustawy z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2002r. Nr 200, poz. 1679 z póź. zm.), zwanego dalej “minimalnym wynagrodzeniem”,
2) 6,5 % minimalnego wynagrodzenia dla 2 osób,
3) 8 % minimalnego wynagrodzenia dla 3 osób,
4) 9,5 % minimalnego wynagrodzenia dla 4 i więcej osób,
3. Do członków rodziny, o której mowa w ust. 2 zalicza się nauczyciela oraz wspólnie z nim zamieszkujących: współmałżonka oraz dzieci do ukończenia nauki w szkole, nie dłużej niż do ukończenia 25 roku życia a także rodziców pozostających na jego wyłącznym utrzymaniu. Jeśli dziecko osiągnęło 25 lat, będąc na ostatnim roku studiów w szkole wyższej,prawo do dodatku mieszkaniowego przedłuża sie do ukończenia tego roku studiów. W przypadku nauki, warunkiem otrzymania dodatku na dziecko jest, aby pozostawało ono na wyłącznym utrzymaniu rodziców.
§2.1. Nauczycielowi i jego współmałżonkowi, będącemu także nauczycielem, stale z nim zamieszkującemu, przysługuje tylko jeden dodatek mieszkaniowy w wysokości określonej w § 1 ust. 2. Małżonkowie wspólnie ustalają pracodawcę, który będzie im wypłacał ten dodatek.
2. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przyznaje się na wniosek nauczyciela, a w przypadku nauczycieli, o których mowa w ust. 1, na ich wspólny wniosek. 3. Nauczycielowi dodatek przyznaje - dyrektor szkoły, a dyrektorowi- wójt
4. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przysługuje nauczycielowi niezależnie od tytułu prawnego do zajmowanego przez niego lokalu mieszkalnego, od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nauczyciel złożył wniosek o jego przyznanie.
5. Nauczycielski dodatek mieszkaniowy przysługuje w okresie wykonywania pracy, a także w okresach:
1) nie świadczenia pracy, za które przysługuje wynagrodzenie;
2) pobierania zasiłku z ubezpieczenia społecznego;
3) korzystania z urlopu wychowawczego.
§2. Osoba pobierająca dodatek mieszkaniowy obowiązana jest niezwłocznie poinformować pracodawcę o okolicznościach mających wpływ na wysokość pobieranego dodatku.
Data dodania:
Data upublicznienia: środa, 28 lut 2007 10:02
Opublikował(a): Michał Kamiński
Zaakceptował(a): Michał Kamiński
Artykuł był czytany: 1624 razy