Tragiczne skutki nawałnicy.

Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy.

2018-06-24 20:08
Potężna wichura przeszła nad regionem w czwartek wieczorem. Wiatr łamał i wyrywał drzewa, zrywał dachy, a nawet powalał budynki. W Wierzbowie zawalił się budynek, gdzie przetrzymywane były cielęta. Będący na miejscu lekarz weterynarii stwierdził padnięcie 11 sztuk bydła.
Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy.

      W czwartek 21.06.2018r o godz. 20:06 zostaliśmy zadysponowani do usuwania skutków wichury która przeszła nad regionem. Interwencja zaczęła się od usuwania drzew i udrażniania drogi w kierunku Szczepankowa. W trakcie zostaliśmy skierowani do Wierzbowa do zawalonej stodoło – obory. Na miejscu okazało się, że w gruzach znajdują się cielęta. Kilka zdrowych zostało wyprowadzonych przez właściciela, dwa poszkodowane zostały ewakuowane przez ratowników. Niestety pod gruzami zginęło 11 sztuk bydła.  

      W tym samym czasie w Wierzbowie trwała akcja naprawy uszkodzonych dachów. Na pomoc  zostały wezwane jednostki OSP Szczepankowo oraz podnośnik z JRG Łomża.

      W Śniadowie niebezpieczne zdarzenie miało miejsce na ul. Szerokiej gdzie zawaliła się stodoła. Znaczna część gruzu spadła na drogę blokując ją. Do usuwania zagrożenia zadysponowana była jednostka OSP Konarzyce. W pomoc włączył się tez Urząd Gminy udostępniając koparko- ładowarkę  dzięki której zepchnięto cegły i można było zabezpieczyć  teren zdarzenia.

     W usuwaniu skutków wichury na terenie gminy Śniadowo udział brali: zastęp OSP Śniadowo, zastęp OSP Szczepankowo, zastęp OSP Konarzyce oraz zastęp (podnośnik) JRG Łomża.

  • Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy. Wiatr zrywał dachy i powalał drzewa. Tragiczne skutki nawałnicy.