Pracowity weekend strażaków z OSP Śniadowo

Skutki burz i silnych porywów wiatru

2020-06-24 17:22
W ostatni weekend nad naszym regionem występowały bardzo niebezpieczne zjawiska takie jak burze i silnie wiejący wiatr. Skutkiem tego były połamane drzewa, zerwane pokrycia dachowe oraz uszkodzenia budynków.
Skutki burz i silnych porywów wiatru

   W piątek 19.06.2020r. o godz. 20:26 OSP Śniadowo zostało zadysponowane do uszkodzonego szczytu w domu jednorodzinnym w miejscowości Ratowo Piotrowo. W tym samym czasie ochotnicy z Konarzyc usuwali powalone drzewa na drodze nr 677 w pobliżu tej samej miejscowości.

   Podczas działań strażaków wpłynęło kolejne zgłoszenie odnośnie uszkodzonego dachu na budynku gospodarczym także w Ratowie Piotrowie.

   Ratownicy zabezpieczyli uszkodzone dachy nakładając plandeki chroniące przed wiatrem i deszczem.

   W akcji udział brali: zastęp OSP Śniadowo, dwa zastępy OSP Konarzyce oraz zastęp JRG Łomża.

__________________________________________________________________________________

   Tej samej nocy o godz. 0:25 ochotnicy wyjechali do powalonej wierzby która blokowała wyjazd ze Śniadowa w kierunku Szumowa.

   Przy użyciu pił spalinowych szybko udało się drzewo usunąć i tym samym przywrócić ruch na jezdni.

   W akcji udział brał zastęp OSP Śniadowo.

__________________________________________________________________________________

   W sobotę 20.06.2020r. straż ze Śniadowa zanotowała dwa kolejne wyjazdy alarmowe.

   O godz. 10:52 OSP Śniadowo zostało zadysponowane do miejscowości Żebry Kolonia, a o godz:15:08 do miejscowości Jemielite Wypychy. W obu przypadkach powodem wyjazdu był uszkodzony dach na budynkach gospodarczych.

   W akcji udział brał zastęp OSP Śniadowo.

__________________________________________________________________________________

   Skutkiem silnie wiejącego wiatru było tez powalone drzewo w miejscowości Kołaczki. Do zdarzenia OSP Śniadowo zostało zadysponowane w poniedziałek 22.06.2020r. o godz.9:25.

   W akcji udział brał zastęp OSP Śniadowo.

 

OSP Śniadowo: Krajewski Tomasz

  • Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru Skutki burz i silnych porywów wiatru