Biblioteka i Teatr

2021-10-07 11:12
Biblioteka Publiczna Gminy Śniadowo we współpracy ze szkolną grupą teatralną ,,Pacynka i Ja” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Śniadowie, pod kierunkiem Pani Moniki Brulińskiej, rozpoczyna realizację innowacji pedagogicznej (projektu) - Biblioteka i Teatr. Zakłada on organizację cyklicznych przedstawień teatralnych w bibliotece , adresowanych do najmłodszych czytelników.
Biblioteka i Teatr

Jest  kontynuacją projektu czytelniczego - Zaczytane piątki - realizowanego w naszej bibliotece przed wybuchem pandemii. Zajęcia cieszyły  się dużym zainteresowaniem  dzieci i rodziców, dlatego będziemy kontynuować je w nowej formie.                     

Przedstawienia będą odbywały się raz na miesiąc i będą prezentowane na stronie internetowej biblioteki, aby umożliwić oglądanie spektakli jak największej liczbie osób.

Teatr odgrywa ważną rolę w życiu dzieci. Poprzez  stwarzanie nowych rzeczywistości dzieci poznają świat i gromadzą własne, niepowtarzalne doznania oraz kształtują swoją wrażliwość.

Przez cykliczne spotkania z teatrem, chcemy  dać możliwość dzieciom z terenu naszej gminy  uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych, a  dzieciom z grupy teatralnej ,,Pacynka i Ja” zaprezentowanie swoich umiejętności. Cykl przedstawień rozpoczniemy 8 października 2021 roku, podczas Nocy Bibliotek przedstawieniem ,,Królewna Niezadowolencja”.