Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

2022-10-06 14:30
W niezwykłą podróż przez Amazonkę, Syberię, Rumunię i Ukrainę zabrał nas Krzysztof Petek.
Spotkanie z Krzysztofem Petkiem

Dziennikarz, reportażysta, pisarz, organizator wypraw i szkół przetrwania, autor cyklów powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży i dorosłych, spotkał się 4 października z młodzieżą z klas VI - VIII ze szkół podstawowych ze Szczepankowa i Śniadowa.

Opowiadał o swoich podróżach i pokazywał zdjęcia z wypraw. Zachęcał do odkrywania zainteresowań i realizacji swoich pasji. Po spotkaniu można było kupić książkę z dedykacją autora.

Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie, współfinansowane ze środków Starostwa Powiatu Łomżyńskiego a zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży, realizującą zadania biblioteki powiatowej oraz Bibliotekę Publiczną Gminy Śniadowo.

Dziękujemy młodzieży i opiekunom za udział, oraz wszystkim osobom, które pomagały nam przy realizacji spotkania.

Krzysztof Petek urodził się w 1970 roku w Wadowicach.

Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum.

Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ.

Dla Ossolineum pisze serię CZARNY KUFER, pozostałe książki wydaje Agencja WORD-PRESS. Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich, współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC. W roku 2007 został wiceprezesem Dolnośląskiego Oddziału ZLP. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną.

Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów.

  • Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem Spotkanie z Krzysztofem Petkiem