Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim

2022-12-06 14:04
25 listopada, w piątkowe przedpołudnie, odbyło się spotkanie, którego gościem był Zenon Krajewski, piszący pod pseudonimem Niwen.
Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim

Autor jest historykiem i politologiem, doktorem nauk humanistycznych, a także nauczycielem akademickim.

Jest autorem cyklu powieści historyczno- obyczajowych pt. „Meandry losu”, której tematem wiodącym są trudne relacje polsko-żydowskie w okresie II wojny światowej. Akcja książek zaczyna się 1 września 1939 roku i opisuje czasy sowieckiej i niemieckiej zagłady regionu łomżyńskiego, jak również  meandry życia obydwu narodowości polskiej i żydowskiej, zamieszkujących Łomżę i okoliczne miejscowości.

Na spotkaniu, autor przybliżył nam losy bohaterów, ujawnił motywy napisania powieści historycznej, zdradził jak przygotowywał się do pisania lektury osadzonej w trudnych realiach oraz powiedział co oznacza pseudonim „Niwen” i dlaczego powieści nie wydał pod swoim nazwiskiem.

  • Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim Relacja ze spotkania z Zenonem Krajewskim