Debiut pochodzącej ze Śniadowa Anny Rybakiewicz

2023-02-07 13:40
Debiut  pochodzącej ze Śniadowa Anny Rybakiewicz

W środę 25 stycznia 2023 roku na półki w księgarniach   trafiła „Lekarka nazistów”. 

Jest to debiutancka powieść pochodzącej ze Śniadowa Anny Rybakiewicz (Kłosińskiej).              

Gratulujemy udanego debiutu i zapraszamy do lektury.

 

Jest rok 1941. Alicja Sambor – lekarka chirurg – ucieka wraz z córką z Warszawy, gdzie dzień wcześniej jej mąż został rozstrzelany przez Gestapo. W trakcie podróży kobiety są świadkami wypadku, w którym ranny zostaje niemiecki żołnierz. Alicja, kierując się poczuciem obowiązku, ratuje mu życie i tym samym nieodwracalnie krzyżuje swoje drogi z komendantem Franzem Hizelem. W konsekwencji staje się wrogiem okolicznych mieszkańców i ukrywających się w pobliskich lasach partyzantów. Jej jedynym sprzymierzeńcem zostanie polski porucznik o pseudonimie „Zając”. Bohaterka, lecząc walczących po dwóch stronach barykady, będzie starała się udowodnić, że nie jest kolaborantką, a jedynie lekarką wierną złożonej przysiędze.
Wojna niszczy wszystko prócz miłości. Poruszająca opowieść o determinacji, odwadze i miłości ponad podziałami.
Barbara Wysoczańska


"Wstrząsająca sumieniem, boleśnie prawdziwa opowieść o kobiecie, która w myśl wyznawanych wartości, nie wahała się wznieść ponad własne cierpienia oraz uprzedzenia. Przejmująca historia ukazująca jakże ponadczasowy i bezcenny rodzaj bohaterstwa, które przecież niejedno ma imię." - Zofia Brzezińska, „Rzeczpospolita”

 

"Historia jeszcze nigdy nie była tak blisko. Na wyciągnięcie ręki. Nie miała tak wielu ludzkich twarzy... Piękna, poruszająca i jakże prawdziwa. Bez podziałów na dobro i zło, pokazująca to co najważniejsze: ludzi, a nie ich maski. Wyjątkowa powieść." - Justyna Chaber, Ona Czyta

 

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=64333

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=102371776072888&id=100089001965679