Strażacy OSP Śniadowo niosą pomoc w każdym przypadku

2018-09-18 21:19
W poniedziałek 17.09.2018 r. o godz. 11:27 Ochotnicza Straż Pożarna w Śniadowie brała udział w akcji bezpośrednio ratującej życie.
Strażacy OSP Śniadowo niosą pomoc w każdym przypadku

   Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzymała zgłoszenie o osobie nieprzytomnej u której prawdopodobnie nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.  Aby pomoc nadeszła szybciej zadysponowano tez strażaków z OSP Śniadowo.  Przybyli na miejsce strażacy zastali osobę nieprzytomną z zachowanymi czynnościami życiowymi. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Podany tlen pomógł odzyskać prawidłowy oddech. Układając poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz monitorując czynności życiowe można było bezpiecznie czekać na przybycie Zespołu Ratownictwa Medycznego.

    Po przybyciu lekarza i wstępnym badaniu strażacy pomogli przetransportować poszkodowanego do karetki.

    Przez cały czas trwającej akcji ratunkowej przygotowany do użycia był defibrylator. Na szczęście nie był potrzebny. Mając na wyposażeniu taki sprzęt oraz odpowiednie szkolenia strażacy ze Śniadowa są w stanie profesjonalnie pomóc nie tylko ratownikom medycznym, ale też bezpośrednio poszkodowanym.  Jedno uratowane życie warte jest długich szkoleń oraz każdych kosztów przeznaczonych na sprzęt  który pomoże uratować życie.