Trzy akcje w ciągu dwóch dni OSP Śniadowo

Trzy akcje w ciągu dwóch dni OSP Śniadowo

2018-09-24 18:03
Trzy wyjazdy alarmowe w ciągu dwóch dni mieli strażacy z OSP Śniadowo.
Dwa z nich dotyczyły os które osiedlając się blisko ludzi stwarzały niebezpieczeństwo.
Trzy akcje w ciągu dwóch dni OSP Śniadowo

      W środę 19.09.2018r. o godz. 18:28 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia gniazda os na strychu  budynku gdzie mieści się posterunek policji. Mimo trudnej lokalizacji skupiska owadów ratownikom udało się usunąć  osy.

     W czwartek 20.09.2018r. o godz. 17:52 dostaliśmy zgłoszenie o kolejnym gnieździe. Tym razem na terenie spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Kolejowej. Istniało podejrzenie ze osy znajdują się w pniu drzewa lub na gęsto rosnącym konarze wierzby. Aby znaleźć dokładną lokalizacje ratownicy musieli przyciąć  gałęzie i tym samym można było zebrać owady.

    W obydwu przypadkach  po usunięciu gniazd osy zostały przewiezione do pobliskiego lasu i tam wypuszczone na wolność.

   Tego samego dnia o godz. 8:11 zostaliśmy zadysponowani do zwisającego konaru drzewa który stwarzał niebezpieczeństwo pojazdom poruszającym się drogą od Kozik do Sierzput Zagajnych. Dzięki doświadczeniu strażaków udało się bezpiecznie ściąć zagrażające drzewo , przywrócić bezpieczeństwo pojazdom i ludziom którzy tą drogą się poruszają.

    We wszystkich akcjach udział brał zastęp OSP Śniadowo.

 

                                                                                                    OSP Śniadowo: Krajewski Tomasz

  • Trzy akcje w ciągu dwóch dni OSP Śniadowo Trzy akcje w ciągu dwóch dni OSP Śniadowo Trzy akcje w ciągu dwóch dni OSP Śniadowo Trzy akcje w ciągu dwóch dni OSP Śniadowo Trzy akcje w ciągu dwóch dni OSP Śniadowo