Mali bohaterowie z wizytą w strażnicy OSP Śniadowo.

Mali bohaterowie z wizytą w strażnicy OSP Śniadowo.

2018-10-01 12:44
W piątek 29 września 2018r. strażacy z OSP Śniadowo mieli wyjątkową kontrolę, otóż odwiedzili nas przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Śniadowie
Mali bohaterowie z wizytą w strażnicy OSP Śniadowo.

           Celem wizyty był zapoznanie się z pracą strażaka, ze sprzętem którego używamy przy pożarach, a także przy wypadkach. Dzięki niezawodnym druhom Michałowi Modzelewskiemu i Tomaszowi Krajewskiemu  dzieciaki mogły zobaczyć nie tylko sprzęt ale tez mały pokaz gaszenia pożaru.

              Największą radość małym strażakom sprawił wóz strażacki oraz sygnały alarmowe. Każdy mógł od środka zobaczyć samochód oraz jego wyposażenie. Dzieciaki utrwalili wiedzę na temat numerów alarmowych, kiedy i jak wezwać pomoc dzwoniąc na numer 112 lub 998.

            Jako ratownicy posiadający certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy kładziemy duży nacisk na naukę podstawowych zasad udzielania pomocy w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Przedszkolaki pod czujnym okiem dh Krzysztofa Piszczatowskiego mogli wziąć udział w ćwiczeniach na fantomie, ocenić stan poszkodowanego oraz zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i co najważniejsze jak skutecznie wezwać pomoc.

           Dziękujemy naszym małym bohaterom i zapraszamy ponownie.

  • Mali bohaterowie z wizytą w strażnicy OSP Śniadowo. Mali bohaterowie z wizytą w strażnicy OSP Śniadowo. Mali bohaterowie z wizytą w strażnicy OSP Śniadowo. Mali bohaterowie z wizytą w strażnicy OSP Śniadowo.