Ferie z OSP Śniadowo.

Ferie z OSP Śniadowo

2019-02-06 20:54
Ferie zimowe zakończyły się i uczniowie wrócili do szkoły. Był to czas intensywnie spędzony z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Śniadowie - czas zabaw, wycieczek, ale też i nauki.
Ferie z OSP Śniadowo

    Jak co roku, odbyła się tzw. „Noc w GOK-u”. Dzieciaki, pod czujnym okiem opiekunów, mogły spędzić całą noc uczestnicząc w grach i zabawach zorganizowanych przez Panią Dyrektor Gabrysię. Był to też czas na naukę. Uczestników zajęć odwiedzili strażacy OSP w Śniadowie - dh Krzysztof Piszczatowski oraz dh Tomasz Krajewski. Ratownicy w prosty sposób starali się przekazać wiedzę na temat pierwszej pomocy, jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś skaleczy się, oparzy czy zakrztusi. Chętni mogli sami zrobić opatrunek, zapoznać się z zasadami reagowania w razie wypadku i procedurami wzywania pomocy. Przypomnieli sobie, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Ważnym punktem była prezentacja defibrylatora. Ratownicy udzielili instrukcji, kiedy i jak go użyć.

    Poza tematem pierwszej pomocy, strażacy udzielili wskazówek o bezpieczeństwie w domu. Jak zachować się w czasie pożaru lub innych zagrożeń. Przestrzegali przed zabawami na zamarzniętych akwenach wodnych oraz w innych miejscach niebezpiecznych.

    Czas spędzony z młodymi słuchaczami był tez przygodą dla samych strażaków. Mamy nadzieję, że uczestnicy zapamiętali rady ratowników i będą wiedzieć, jak zachować się w trudnych sytuacjach.

    Dziękujemy pani dyrektor za zaproszenie oraz liczymy na kolejne. Każda okazja jest dobra, aby edukować dzieci i młodzież. Zdobyta wiedza i umiejętności mogą przydać się w życiu codziennym, mogą tez uratować zdrowie lub czasem nawet życie. My, jako strażacy, systematycznie uczestniczymy w różnych szkoleniach i ćwiczeniach. Zdobywamy wiedzę i umiejętności, którymi chętnie dzielimy się z najmłodszymi.

 

                                                                                                 OSP Śniadowo: Krajewski Tomasz

  • Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo Ferie z OSP Śniadowo