Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo

Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo

2019-02-27 13:31
W środę 20.02.2019r. strażaków OSP Śniadowo odwiedzili przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Śniadowie.
Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo

   Dzieciaki mogły zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy, przypomnieć sobie jak należy wzywać służby ratunkowe oraz jak zachować się podczas niebezpiecznych sytuacji.

  Dużym powodzeniem cieszył się wóz strażacki. Maluchy mogły nie tylko zobaczyć sprzęt znajdujący się na wyposażeniu samochodu, ale też przekonać się jak ciężka jest praca strażaka. Sami mogli rozwijać oraz zwijać wąż strażacki, przymierzyć ubranie specjalne, oraz pomagać ratownikom podczas niesienia pierwszej pomocy.

 Zajęcia z pierwszej pomocy to bardzo dobra lekcja nie tylko dla przedszkolaków, ale też dla Pań Opiekunek, które mogły sprawdzić swoją wiedzę pod okiem wykwalifikowanych ratowników.

Jak za każdym razem największe wrażenie na dzieciakach zrobiły syreny strażackie.  Przy dźwiękach sygnałów alarmowych nasi goście opuścili remizę udając się do szkoły.

 

                                                                                                              OSP Śniadowo: Krajewski Tomasz

  • Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo Wizyta Przedszkolaków w strażnicy OSP Śniadowo