Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy

Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy

2020-04-03 19:30
Zawsze w gotowości do gaszenia pożarów oraz do niesienia pomocy ofiarom wypadków – tacy są strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Śniadowie. Oprócz działalności ściśle strażackiej druhowie prężnie włączają się w prace na rzecz społeczności lokalnej.
Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy

   Strażacy z OSP Śniadowo tym razem walczą z koronawirusem. Podejmując te wyzwanie nasi ratownicy wyszli na pierwszą linię frontu. Ochotnicza Straż Pożarna została powołana aby nieść pomoc w każdej sytuacji. Tak jest i tym razem. Ochotnicy ze Śniadowa narażając swoje zdrowie kolejny raz udowadniają, że można na nich liczyć, że są zawsze tam gdzie dzieję się coś złego. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz pomoc każdemu mieszkańcowi naszej gminy.

27 marca strażacy ze Śniadowa przystąpili do dekontaminacji miejsc publicznych na terenie gminy Śniadowo. Dezynfekcji poddane są miejsca newralgiczne w których na co dzień przebywają mieszkańcy naszej gminy. Są to miedzy innymi przystanki autobusowe. Wejścia do sklepów, urzędu gminy, banku, poczty ośrodka zdrowia a także do kościołów w Śniadowie i Szczepankowie.

   Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców aby zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa. Jest to wyzwanie nie tylko dla strażaków ale także dla nas wszystkich.

   Wzywając straż pożarną czy inne służby informujmy czy nie ma osoby zarażonej lub przebywającej w kwarantannie. System ochrony zdrowia w dobie koronowirusa jest przeciążony. Wiele osób będących na pierwszej linii frontu walki z epidemią pracuje ponad siły. Brakuje sprzętu ochrony indywidualnej, okularów, masek i rękawic. Wzrasta także liczba zachorowań wśród samych pracowników służby zdrowia. Przyczyniają się do tego między innymi osoby, które ukrywają prawdę o swoim stanie zdrowia przed ratownikami. Wówczas wezwany lekarz, strażak, czy policjant są narażeni na zakażenie koronawirusem. Stąd pomysł na akcję „Nie kłam medyka, nie kłam ratownika”. Służby podkreślają, że ważne jest to, aby podczas zgłoszenia powiedzieć dyspozytorowi o niepokojących objawach. Należy także zgłosić fakt powrotu z zagranicy lub ewentualnego kontaktu z zakażonym. Ratownicy decydują wtedy czy zmuszeni są ubrać całe kombinezony ochronne, czy tylko maseczki i rękawice. W przeciwnym razie ratownicy i pracownicy innych służb mogą zostać skierowani na przymusową, 14-dniową kwarantannę. A w najgorszym przypadku zachorować i trafić do szpitala zakaźnego. A to oznacza wyeliminowanie ich z niesienia pomocy.

 

  Razem zadbajmy o bezpieczeństwo własne oraz swoich bliskich. Przestrzegajmy zaleceń rządu. Od tego zależy jak długo ta walka będzie trwała i czy wyjdziemy z niej zwycięsko.

Apelujemy o rozwagę i o pozostanie w domu.

 

OSP Śniadowo: Krajewski Tomasz

  • Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy Strażacy, bohaterowie dnia codziennego w czasie zarazy